ענת מאיר גיסין מציגה: עליית מדרגה

0
15

פעילות אירובית מהווה את אחד ממרכיבי הכושר הגופני החשובים ביותר בכל גיל. מאמנת הכושר הבכירה, ענת גיסין, עונה על השאלה למה חשוב כל-כך להתאמץ עונים על השאלה: למה חשוב כל-כך להתאמץ, להזיע ולהעלות את הדופק

פעילות אירובית, כידוע, היא אחד ממרכיבי הכושר הגופני החשובים ביותר בכל גיל. אז מה כל-כך חשוב לכל אדם, בכל גיל, להתאמץ כל-כך, להזיע ולהעלות את הדופק? ובכן, על-פי ענת מאיר גיסין, ארבעה יתרונות בולטים: חיזוק שריר הלב, פיתוח סיבולת לב ריאה המאפשר לנו שיפור רמת הכושר ושמירה עליו, שריפת קלוריות המובילה לשריפת שומנים, חיטוב הגוף וירידה במשקל ושיפור ההרגשה הנפשית (מחקרים מוכיחים, שאחרי מאמץ אירובי של 30 עד 40 דקות מצב הרוח וההרגשה הכללית משתפרים).

 תחת הגדרת המושג פעילות אירובית מגוון נרחב מאוד של סוגי וסגנונות פעילות: הליכה, ריצה, שחייה, רכיבה ועוד. אחת האפשרויות המעניינות יותר היא שיעור מדרגה. באמצעות אביזרים נוספים, ניצן להפעיל את חלק הגוף העליון ולהעצים את הפעילות, בין השאר, באמצעות משקולות, גומיות, בודי בר ועוד. שיעור מדרגות נמשך, בממוצע, בין 30 לארבעים דקות – תוך שמירה על דופק הנע בטווח 120 עד 120 פעימות לדקה – כל אחד, כמובן, בהתאם לדרגת המאמץ והכושר האישי שלו. יכולת שריפת הקלוריות נעה, בממוצע ובהתאם לכושר ולמידת המאמץ, בין 300 ל-400 קלוריות בהיבט האירובי. ואולם, לאימון באמצעות מדרגה יתרונות נלווים נוספים, במיוחד לבני ארבעים ומעלה: שיפור הקוארדינציה והזיכרון, כשמבוצעים תרגילים מורכבים.

 חלקו השני של השיעור מתמקד בחיזוק שרירי הבטן וחלק הגוף התחתון. בשיעור בן שעה ניתן לשרוף עד 500 קלוריות – כאשר למרכיב ההנאה משמעות רבה. השיעור מתאים לכל הגילאים ולכל רמות הכושר. הישגי המשתתפים והמשתתפות מעידים על כך, שבכל גיל ניתן לפתח את הכושר לשמור עליו ולעלות מדרגה ללא שום רתיעה.

 לדברי צוות מועדון הספורט ברמת פולג, אחת הבעיות המרכזיות היא נטייתם של העוסקים בספורט לשכוח, לעיתים, שבשיעור ספורט צריך גם להתאמץ ולהזיע, לנוע ולשמור על דינאמיות וגם, לפעמים, קצת לקטר. לצד האירובי מומלץ לשלב שיעורים לחיזור ועיצוב, פילאטיס, מתיחות ויוגה. לפרטים נוספים כנסו לאתר המועדון www.poleg.org.il

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן