דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

עליה של שמונה אחוזים במחירי הדירות בנתניה

מדו"ח רבעוני של השמאי הממשלתי עולה, כי דירת 4 חדרים בנתניה עלתה ברבע האחרון של שנת 2015 למעלה מ-1.5 מיליון שקלים; עליה של שמונה אחוזים יחסית לרבעון המקביל אשתקד

עליה של שמונה אחוזים במחירי הדירות בנתניה

איור: fotolia כל הזכויות שמורות

בימים אלה התפרסמה הסקירה הרבעונית של השמאי הממשלתי הראשי, טל אלדרוטי, באשר למחירי דירות מגורים בנות ארבעה חדרים, בערים הגדולות.

הסקירה נערכה ב- 16 ערים מרכזיות ומתייחסת לרבעון הרביעי של שנת 2015. תוצאות הסקירה מצביעות על עלית מחירים בשיעור של כ- 2.5 אחוזים במחירי דירות, בהשוואה לרבעון השלישי של שנת 2015.

עוד מצביעה הסקירה, כי בנתניה חלהעליה של שמונה אחוזים ברבעון הרביעי של שנת 2015, בהשוואה לרבעון הרביעי של שנת 2014.

בנתניה ברבעון הרביעי של שנת 2015 המחיר הממוצע של דירת ארבעה חדרים עמד על 1,568,000 שקלים, לעומת חיפה ופתח תקווה שהציגו עליות קטנות יותר ומחירים זולים יותר. כך לדוגמא הממוצע לדירת 4 חדרים בחיפה עמד ברבעון הרביעי של שנת 2015 על 1,396,000 שקלים ובפתח תקווה 1,550,000 שקלים.

בעוד שבנתניה חלה עליה של שמונה אחוזים מהרבעון המקביל אשתקד, העליה מהרבעון השלישי עמדה על אחוז אחד בלבד. בפתח תקווה ובחיפה נרשמה עליה של שישה אחוזים מהרבעון המקביל אשתקד.

מנגד רשמו הערים אשקלון, באר שבע , הרצליה וחולון עליה של בין 11 ל-15 אחוזים מהרבעון המקביל אשתקד.

עוד עולה מהדו”ח, כי הרבעון הנסקר (אוקטובר – דצמבר 2015) מתאפיין בעלית מחירים בשיעור דומה לרבעונים שקדמו לו. השמאי הממשלתי ציין, כי תכניות הממשלה להפחתת מחיר הדיור, כדוגמת “מחיר למשתכן” ותכנית דיור להשכרה טרם הבשילו בהיקף ובעוצמה המשפיעה על השוק.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים