דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

עיריית נתניה: רפורמת התכנון והבנייה כבר כאן

מינהל ההנדסה השלים היערכות להפעלת הרפורמה בתחום התכנון והבנייה; הרפורמה נועדה לקצר ולייעל את הליכי הרישוי

מינהל ההנדסה בעיריית נתניה, בראשותו של מהנדס העיר, אדר’ אבנר אקרמן, סיים את היערכותו לקראת כניסתה לתוקף של הרפורמה בתכנון ובנייה, שנקבעה לינואר 2016, זאת לאחר, יישום השלב הראשון, לפיו חלק מהבניה אינה טעונה הליך רישוי כגון: פרגולות, גדר בין מגרשים וכדו’.

מעיריית נתניה נמסר, כי הרפורמה בתכנון, רישוי ובנייה הינה אחת הרפורמות הסטטוטוריות המקיפות והמשמעותיות ביותר בתולדות המדינה. הרפורמה נודעת יותר בכינוי “רפורמת הפרגולות”, אבל מדובר ברפורמה שנועדה לקדם הליכים שיביאו לשיפור מהותי של איכות הבנייה בארץ, תוך ייעול קיצור ופישוט ההליכים בנושא וקידומה צפוי להסתיים כשנה מהיום.

אדר’ אביעד מור, מנהל אגף רישוי ופיקוח על הבניה במינהל ההנדסה, הדגיש כי מעבר ליישום הוראות החוק, הלכה נתניה צעד אחד קדימה. לדבריו, הדבר בא לידי ביטוי במעטפת הכוללת שפיתח מינהל ההנדסה ובתשתית שהקים לשם כך: “לקחנו את החקיקה החדשה כהזדמנות ולא כאיום. אנו מאמינים שניתן לייצר חווית שירות קצרה ויעילה בכל הקשור להוצאת היתר בניה”.

ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר בירכה השבוע על קידום הרפורמה בעיריית נתניה והביעה את אמונה, כי הרפורמה החדשה תתרום לקיצור וליעול הליכי הרישוי והתכנון, לרווחת יזמים, קבלנים ותושבים”.

במסגרת יישום הרפורמה, הנחה מהנדס העיר את אגף הרישוי והפיקוח על הבניה להכין תשתית ארגונית שתתן מענה לעמידה בהליכי הרישוי החדשים ובתוך כך לשפר את חווית השירות ללקוחות, קרי יזמים, אדריכלים ותושבים.
בין השאר בוצעו שינויים מבניים וארגוניים באגף רישוי ופיקוח על הבניה, באמצעות גיוס כח אדם ייעודי לנושא ודיוק תפקידים בקרב המחלקות השונות. כמו כן נערך מחקר השוואתי ונבחנו תהליכים ושיטות בין רשויות, מנהלי פרוייקטים ויזמים. התוצאה – הקמת מרכז רישוי, שהינו לדברי מור – מודל ייחודי שמרכז את פעולות הרישוי, למן שלב מסירת המידע התכנוני, דרך הוצאת היתר הבניה ועד לקבלת תעודת הגמר.
ניתן לפנות למרכז הרישוי במייל: mrp@netanya.muni.il

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר. צילום רענן כהן

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר. צילום רענן כהן

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

תגובת אחת.

  1. מעניין אם יש שינוי תקנים למרפסות שמש?

    השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים