עיריית נתניה נגד הריסת מבנה קולנוע אסתר

2
109

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, הורתה למינהל ההנדסה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשות העירייה נגד החלטת הוועדה המחוזית; הודיעה כי תפעל להגדלה ושיפור השטחים בהם יונצחו הערכים הסנטימנטליים הרבים של המקום, שהיה סמל לאהבת הארץ ושימש מפלט למעפילים.

 ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר, הורתה בבוקר יום רביעי למינהל ההנדסה העירוני להגיש עתירה כנגד תכנית הבנייה במתחם "קולנוע אסתר", כפי שאושרה על-ידי הועדה המחוזית. במסגרת זו פועלת בימים אלה לקידום תכנית שתנציח את הערך ההיסטורי הרב של המקום.

לנתניה און ליין – ksn מסרה פיירברג-איכר, כי "למרות שהמקום הינו בבעלות פרטית, ולמרות שאינו בעל ערך ארכיטקטוני מובהק, ויש בו זכויות בנייה היסטוריות למסחר ומגורים, נגיש בימים הקרובים התנגדות לתכנית כפי שאישרה הועדה המחוזית. זאת לטובת שיפור והגדלת השטחים בהם יונצחו הערכים הסנטימנטליים הרבים של קולנוע אסתר, מקום שהיה סמל לאהבת הארץ והגשמת החזון הציוני, ששימש כמפלט לאלפי המעפילים שבחרו מציפורניהם של המרצחים הנאצים, כשתושבי נתניה סייעו להם כאילו היו בני משפחה".

גורמים בעיריית נתניה ציינו, כי בעבר הלא-רחוק כללה תכנית הבנייה הריסת מבנה קולנוע אסתר ובנייתו מחדש בדגם קטן יותר, ואשר אמור היה לשמש לפעילויות להנצחת ושימור ההיסטוריה.

 לשאלת נתניה און ליין-ksn מדוע התכנית שכללה שימור המבנה הישן לא קודמה בסופו של דבר, ענתה: "לדאבוננו, אנשי המקצוע היושבים בוועדה המחוזית החליטו לקדם תכנית שונה ולאשר במקום מבנה משולב מגורים ומלונאות, כאשר בכוונת היזם להרוס את מבנה הקולנוע ולממש את זכויות הבנייה במקום – זאת בניגוד לתכנית אותה קידמנו ומטרתה הייתה לשמר את ההיסטוריה. בכוונתי למנוע זאת, במטרה להנציח את העבר החשוב ולמנוע פגיעה במרקם העירוני". בימים הקרובים יגיש כאמור מהנדס העיר התנגדות לתכנית

 

2 תגובות

  1. טוב מאוחר מאשר בכלל לא .טוב עושה ראשת העיר בנסיון לעצור את הריסת קולנוע אסתר נקווה שתצליח בזה אנו תושבי העיר נחזק את ידה.המקום היסטור וכבר בעבר הצעתי להפכו למוזיאון אשר יספר את ספורה וחלקה של נתניה בהעפלה.

  2. מי שאינו זוכר את עברו לא יהיה לו עתיד ! מי שגדל בעיר יודע כמה זיכרונות יש לנו ממקומות בילוי כמו בתי הקולנוע שנשארו בעיר שזה היה מקור הבילוי היחידי בזמנו .

Comments are closed.