עוכבו הליכים משפטיים כנגד בעלי משק

1
14
בית משפט נתניה
בית משפט שלום - נתניה. צילום רן אליהו

בית המשפט השלום בנתניה הורה בשבוע שעבר על סגירת תיק תכנון ובניה עקב עיכוב ההליכים בו על ידי היועץ המשפטי לממשלה.

שופט בית משפט השלום בנתניה, עוז ניר נאווי, הורה על סגירת תיק בו הואשמו בני זוג בשימושים מסחריים נרחבים בני כ-600 מ”ר על קרקע חקלאית במשקם במושב רשפון, הסמוך לנתניה, זאת בשל מצבם הבריאותי של בני הזוג.

בתחילה עוכבו ההליכים רק כנגד הבעל בשל מצבו הבריאותי הקשה. התובעת, עו”ד עופרה אורנשטיין הביעה את התנגדותה לדחות את ההליכים נגד האישה וטענה, כי “מצב בריאותי זה לא סיבה למחוק את כתב האישום, אין פה מרכיב בענישה, שהוא מרכיב ענישה גופנית או פיזית. בוודאי שאין הצדקה לדחות דיון בגלל שערר שחברי רוצה להגיש לא נדחה את התיק לעוד חודשים”.

פרקליטם של בני הזוג, ד”ר ניסן שריפי, תקף תופעה זו וטען במהלך הדיונים, כי “מדובר באשה חולה שגם סועדת את בעלה העיוור. במשך כ-22 שנות ניסיוני כעו”ד ומתמחה לא נתקלתי במצב שבו מעוכבים הליכים כנגד בעל ולא כנגד אשה הסובלת אף היא ממחלות קשות”.

בית המשפט קיבל את טענותיו של ד”ר שריפי ובסופו של דבר הוחלט לעכב את ההליכים המשפטיים גם נגד האישה.

למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין נודע, מאות בעלי משקים מואשמים מדי שנה בבתי המשפט בגין עבירות תכנון ובניה ורישוי עסקים. רק לעיתים נדירות ביותר היועץ המשפטי לממשלה נעתר להשתמש בסמכותו לפי סעיף 232 לחוק סדר הדין הפלילי ולעכב את ההליכים כנגד הנאשמים, אקט שמשמעו סגירת התיק כנגדם ללא הרשעה וללא סנקציות פליליות.

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן