התרעת נפצים: נער נפצע באורח בינוני

0
276
ניידת משטרה נתניה השיטור העירוני
ניידת משטרה. צילום: ארכיון נתניה און ליין

דיווחים ראשונים מכל שכונות נתניה על שימוש מוגבר בנפצים לקראת פורים; בתוך כך נערכים, כמדי שנה, משטרת נתניה יחד עם מערך השיטור העירוני של עיריית נתניה, לסבב החרמות המבוסס על מידע מודיעיני המתקבל באופן שוטף.

ביום ראשון נפגע נער כבן 13 באורח בינוני מהתפוצצות של נפץ. הנער פונה לבית חולים במצב בינוני עד קשה על-ידי מתנדבי איחוד והצלה.

"כיום", כך מסר גורם בכיר במשטרה: "המאבק בנפצים הפך לקשה עוד יותר, כיוון שברשתות החברתיות ישנם סרטונים המסבירים כיצד לבנות נפצים ביתיים. כמו כן, אין כל בעיה להזמין את הרכיבים בנפרד באמצעות אתרים שונים. אנחנו קוראים להורים, אל תתנו לזה יד. אל תאפשרו לילדים להזמין באופן עצמאי, או באמצעותכם, חומרים ורכיבים העלולים לשמש לדברים מסוכנים".

במהלך חמש השנים האחרונות נפגעו בעיר נתניה למעלה משבעה ילדים אשר שיחקו עם נפצים. באחד המקרים אף נקטעה אצבע של אחד הילדים, והוא נאלץ לעבור ניתוח. מעטים הם הנפצים המאושרים לשימוש בישראל, כאלה שעברו את אישור מכון התקנים. בין הנפצים הלא חוקיים הנמכרים בחנויות או דרך הרשתות החברתיות, ניתן למנות את נפץ "הרמאדן". במקביל, כאמור, במהלך השנתיים האחרונות, בשל עבודת אכיפה משטרתית והחרמות של מאות אלפי נפצים בכל רחבי הארץ, החלו ילדים לייצר בעצמם נפצים.

חדשות נתניה – כתבות נוספות: 

מדליית זהב לג'ודוקא שגיא מוקי

אזעקת טרנד: מסכת פחם לעור פנים מושלם