נתנייתי בין בוגרי קורס לוחמי סייבר ראשון מסוגו

1
9
יחידת סייבר. צילום דובר צה
יחידת סייבר. צילום דובר צה"ל
השבוע הגיע לסיומו קורס ראשון מסוגו: “לוחמים לסייבר”. במסגרת הקורס, כ-30 משתחררי נובמבר מהמערך הלוחם בצה”ל (חי”ר, איסוף קרבי, תותחנים, הנדסה קרבית, חה”י, חה”א ועוד) זכו לקחת חלק בתכנית ייחודית של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אשר מעניקה להם כרטיס כניסה לתחום הגנת סייבר והזדמנות לרכוש מקצוע מבוקש לאזרחות. מדובר בקורס המיועד ללוחמים בסיום שירותם הקרבי, אשר להם זיקה לתחום הטכנולוגיה, סייבר ונתונים מתאימים.
במהלך הקורס, שאורכו כשבעה שבועות, למדו הלוחמים את מקצוע “מיישם ההגנה בסייבר”, מקצוע חדש ומפתח בעולם הסייבר בצה”ל ובאזרחות אשר מהווה את הקו הראשון להגנה באירועי סייבר ואחראי על ניטור הרשתות. הייעוד המרכזי של קורס “מיישם ההגנה בסייבר” הוא ללמוד ולהכיר את השיטות שבאמצעותן צה”ל מגן על הרשתות, ועל האיומים הקיימים בהן. משתתפי הקורס הופכים למומחי הפעלה של הכלים והתוכנות אשר באמצעותם מגנים על הרשת. הפיילוט התקיים בבית הספר הארצי לקשר, תקשוב וסייבר (בה”ד 7) בקריית ההדרכה.
בסיום הקורס מוענקת ללוחמים תעודת הסמכה מטעם מערך הסייבר הלאומי שתהווה עבורם מקפצה מהשירות לעולם ה-סייבר. לתעודה זו משמעות גדולה באזרחות- היא תאפשר ללוחמים, אשר תרמו רבות לביטחון המדינה, להשתלב בתפקידים יוקרתיים בתחום. למתאימים הוצעו משרות התלמדות וקבע באגף והשאר יוכלו להשתלב בגופי ביטחון מקבילים או לצאת לעולם ההייטק והתעשייה האזרחיים עם הכשרה מעשית.
התכנית הייחודית נולדה מתוך רצון של אגף התקשוב וההגנה בסייבר להעניק את הכלים והידע המצויים בידו ללוחמים מתוך הוקרה לתרומתם ולשירותם המשמעותי. זאת כחלק מתכנית רחבה של זרוע היבשה להעצמת הדרג הלוחם.
מפקד בה”ד 7, אל”ם חיים אבודרהם: “השאיפה שלנו היא להיות שותפים בפיתוח של קהילה חדשה שמתפתחת בצבא בשנים האחרונות, קהילת ההגנה בסייבר. עלינו להביא את המקצועיות והרלוונטיות של צה”ל בתחום ברמה הגבוהה ביותר על מנת שנוכל לאפשר את חופש הפעולה של צה”ל במימד הקיברנטי וביצוע המשימה באופן היעיל ביותר”.
תושב נתניה שסיים את הקורס:
סמ”ר ד’, לוחם בגבעתי ותושב העיר נתניה, הוסיף כי : “הקורס הוא דרך מעולה לרכוש כלים, ידע וניסיון בתחום בשביל שאוכל לעבוד במקצוע בעולם האזרחי”.
חדשות נתניה – כתבות נוספות:

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן