נתניה; תביעה נגד סרבני פרויקט פינוי בינוי

5
135
פועלי בניין, דירות למכירה בנתניה וירוס הקורונה, אבן יהודה נתניה אביחיל כפר יונה עמק חפר, היתרי בנייה
צילום fotolia

תביעה על סך 10 מיליון שקלים הוגשה נגד סרבני פרויקט פינוי בינוי במתחם אנדריוס; נטען כי הנזק הכולל הנגרם לדיירים עולה על 100 מיליון שקלים

בית המשפט המחוזי בלוד יאלץ להכריע בתביעה הנוגעת לסרבנים לפרויקט פינוי בינוי במתחם אנדריוס בנתניה, העומד שנים רבות ולא מתקדם.
ביום שלישי הוגשה לבית המשפט תביעה על ידי עו"ד יהודה חימי, המייצג את הדיירים המבקשים לקדם את הפרויקט, נגד קבוצת דיירים המתנגדים לפרויקט. בתביעה ביקש עו"ד חימי מבית המשפט לחייב את הדיירים, סרבני הפרויקט, בסכום כולל של 10 מיליון שקלים.

פרויקט "אנדריוס" בנתניה הינו פרויקט המכיל 116 דירות בשבעה בניינים , שנבנו בשנות ה-50. מהתביעה עולה, כי מדובר בבניינים ישנים שדייריו סובלים לעיתים תכופות מבעיות של סתימות ו/או הצפות ביוב ואינסטלציה, חוטי חשמל חשופים, בלוני גז גלויים ללא ממ"ד, עם סיכון תמידי לקריסת המבנים במקרה של רעידת אדמה ו\או מלחמה, חלילה.

בשנת 2003 הוכרז, כי יבוצע במקום פרויקט פינוי בינוי. אולם, מאז ועד היום לא התקדם דבר, ככל הנראה עקב מאבקי בירוקרטיה קשים. לאחרונה חלה התקדמות בפרויקט ומהתביעה עולה, כי הפרויקט הגיע סוף-סוף לכדי מימוש.
החברה שנבחרה לבנות את הפרויקט, באמצעות הדיירים, היא חברת "אפריקה ישראל מגורים בע"מ", אשר הגישה לפני מספר חודשים, לעיריית נתניה, בקשות להיתרי בנייה.
נודע, כי עד היום חתמו מול החברה מעל 95%מכלל בעלי הדירות במתחם, אולם דיירים בודדים טרם הצטרפו לחתימות.
בתביעה נטען, כי הוצע לכל בעלי הדירות להתפנות מדירותיהם ולקבל תחתן דירות חדשות ומרווחות, הגדולות פי 1.5 לערך מדירותיהן בארבעה מגדלי יוקרה חדשים, שעתידים להיבנות תחת הבניינים הישנים.

בעקבות המימוש הקרב של הפרויקט הוחלט באמצעות יו"ר ועד הדיירים, דוד גניש ובאמצעות עו"ד יהודה חימי, להגיש תביעה נגד אחרוני הדיירים, שטרם חתמו על ההסכם הסופי, זאת על מנת להתחיל את מימוש הפרויקט בפועל.

עו"ד חימי וגניש מסרו לנתניה און ליין – ksn, כי "חבל לנו היה להגיע למצב של תביעה, אך הנתבעים לא הותירו בידינו ברירה ומתוך מחויבות גדולה מאוד לכלל דיירי המתחם, אשר לחצו להגשת התביעה מחוייבת המציאות אנו פועלים. אנו תקווה, כי הנתבעים יתעשתו מהר ויצטרפו ללא דיחוי לפרויקט כמרבית דיירי המתחם".
התביעה הוגשה על סכום של 10 מיליון שקלים, אולם התובעים טוענים, כי הנזק הכולל הנגרם לדיירים עולה על 100 מיליון שקלים.

5 תגובות

  1. חוץ מחמדנות לא ברורה לי ההתנגדות של הדיירים לזכות בשיפור ניכר בתנאי חייהם,כולל העלאת ערך הדירות שיקבלו במקום הדירות הישנות.לטעמי כל תיקוץ אחר שלוף מארכיון התירוצים מהתח……..

  2. לא ברור למה לסרב לכזאת הצעה.מחכה כבר שיעמדו מגדלים וישנו את פני האזור.וכמו כן יהיו לנו עוד דירות במיקום כל כך מבוקש.בהצלחה

  3. לא מבין אנשים! נותנים הצעה שהיא הרבה יותר ממשתלמת והוגנת, הצעה שתקפיץ את ערך הנכסים כמעט פי 2.5 ותאפשר למתגוררים רווחה אמיתית ודירות גדולות בעליל ובכל זאת, תמיד, יהיו אלה שיתנגדו.

  4. דורון ראיתי פרסום של העיריה המחפשת כמה יורשים של בעלי נכסים. המתנגדים פשוט סחטנים.ו

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן