נתניה מציגה: מדרכות עקומות

4
47
מדרכות יהושע טהון - נתניה 2014. צילום יפעת כונקה

בעקבות התערבות נתניה און ליין, תבדוק העירייה את התיקונים שנעשו במדרכה ברחוב יהושע טהון ואשר לטענת התושבים, מהווים סיכון לעוברים ושבים

לתושבי הרחובות יהושע טהון, איכילוב וליאון רייך יש טענות רבות על דרך הטיפול העירונית באזור שלהם. לטענתם הרחובות מוזנחים, הפתרונות הניתנים במקרה הטוב הינם קוסמטיים והתחושה הכללית, כמו רבים המתגוררים ברחובות צפון העיר ואשר משלמים ארנונה בסיווג א', שמישהו שכח אותם.

רחוב יהושע טהון מוזנח. בצד הזוגי של הרחוב אין מדרכה מרוצפת, אלא משטח אספלט שנוצרו בו בורות. בעקבות אין-ספור פניות של תושבים, תיקנה עיריית נתניה את המדרכה במה שנדמה ונראה כעבודת טלאים.

"מדובר באוכלוסיה מבוגרת המתגוררת פה. יש גם ילדים. הבן שלי נפל מספר פעמים במדרכה הזו. שכנה שלי – אישה מבוגרת, הלכה עם המקל שלה שנכנס לבור, כתוצאה מזה היא נפלה ושברה את רגלה", סיפרה לנתניה און ליין-ksn יפעת כונקה, תושבת הרחוב.

לדבריה ולדברי תושבים נוספים, כל האזור מוזנח, הפחים לא תמיד מרוקנים בזמן, בגן הציבורי – בפינת יהודה הנשיא – המתקנים שבורים וכך גם הריצוף בו. בצד הזוגי של רחוב ליאון רייך אין מדרכה וגם שם מתגוררת אוכלוסיה מבוגרת. בסוף רחוב יהושע טהון, בסמוך לטיפת חלב, יש שטח גדול מאד חולי ומשאיות חונות שם ומפריעות את מנוחת הדיירים המתגוררים בסמוך.

אחת התושבות הוסיפה כי " הציפיות שלנו נמוכות. אנחנו לא שכונה חדשה בבנייה כדוגמת עיר ימים, אבל אין שום סיבה שלא יסדרו את זה. לא פעם ולא פעמיים אנשים נפלו ונפגעו. הגיע הזמן שיעשו משהו עם זה. רק בשבוע שעבר אחת השכנות מעדה במדרכה הזו. מדובר באזור נחמד, קרוב לים ואין סיבה שנרגיש אזרחים סוג ג'".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה, כי העירייה ביצעה תיקונים במדרכה (בצד המזרחי). בעקבות פנייתכם ייבדק המקום שוב. באשר לשדרוג הרחובות: העירייה השקיעה בשנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים בשדרוג הרחובות באזור זה של העיר. השדרוג כלל עבודות גינון, תאורה, מדרכות, קרצוף וריבוד הכביש ועוד. בין הרחובות ששודרגו: רחוב קפלנסקי, גבעת חיים, ויצמן, ברנר, הרב קוק, בורוכוב, ששת הימים, מקדונלד ועוד. שדרוג רחובות נוספים נמצא על סדר היום העירוני".

 

4 תגובות

  1. לצערי בהרבה ממדרכות העיר גם אלו שחודשו לפני זמן לא רב צריך ללכת עם המבט למטה ,יש בורות ומרצפות בולטות והסכנה לנפילה קיימת.

  2. כל מה שנכתב, רלוונטי גם לרחוב השכן- זומרשטיין בצד הזוגי.
    מדרכה עקומה, צרה מאד, עמודי חשמל ממתכת באמצעה, חלקה מרצפות וחלקה משתלבות, חסרות אבנים ואבני שפה שבורות.
    עם עגלת תינוק- בלתי אפשרי ללכת.
    רוב האנשים, ואני בתוכם- מעדיפים ללכת על הכביש.

  3. כל הכבוד לעיתון נתניה און ליין -ksn התערבות שלהם לרווחת התושבים שבמקרה האוכלוסיה הינה מבוגרת ולא כל כך יודעים לאן לפנות ואיך בהצלחה ":-)

  4. עכשיו שמזג האוויר מצטנן יכולים פרנסי העיר לצאת ממשרדם הממוזג להסתובב ברחובות העיר ולראות בעינייהם את כל הפגעים ובהזדמנות זו יוכלו תושבי העיר לראות אותם ולהכירם.לא רק בשנת בחירות!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן