נתניה מובילה באישור וקידום מתחמי פינוי בינוי

דוח הרשות להתחדשות עירונית ל-2021: בנתניה אושרו במצטבר 5,500 יחידות דיור בפינוי בינוי, ניתנו היתרי בנייה ל-1,443 יח"ד; עוד 786 יח"ד בביצוע

0
226
פועלי בניין, דירות למכירה בנתניה וירוס הקורונה, אבן יהודה נתניה אביחיל כפר יונה עמק חפר, היתרי בנייה
צילום fotolia

העיר נתניה היא בין הערים המובילות ביותר בישראל בהיקף פרויקטי ההתחדשות העירונית שאושרו בה בעשורים האחרונים. כמו כן העיר מובילה מבחינת כמות הפרויקטים שמקודמים בה נכון להיום. כך עולה מניתוח דוח הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לשנת 2021 שבוצע בארגון קבלני נתניה.

מהדוח עולה, כי בעיר אושרו במצטבר ועד סוף 2021 פרויקטי פינוי בינוי ב-13 מתחמים שונים. בהם כ-5,500 יחידות דיור מוצעות בסך הכל, וניתנו היתרי בנייה ל-7 מתחמים במצטבר עד כה ובהם 1,443 יח"ד.

נתניה מדורגת במקום השביעי מבין הערים המובילות בישראל בשתי קטגוריות אלו. נכון להיום 786 יח"ד בביצוע ב-5 מתחמי פינוי בינוי בנתניה.

גם בתמ"א 38 העיר נתניה היא בין המובילות בישראל, כפי שעולה מדוח הרשות להתחדשות עירונית. מאז הכרזתה של תמ"א 38 בשנת 2005 ניתנו בנתניה היתרי בנייה ל-2,152 יח"ד חדשות מכוח התוכנית ב-92 בניינים. מתוכם, 1,104 יח"ד בתמ"א 38/2 – הריסה ובנייה מחדש, ו-1,048 יח"ד בתמ"א 38/1 – חיזוק ועיבוי.

תנופת בנייה ופיתוח בנתניה

שומרי בן דוד, מנכ"ל קבוצת בן דוד הרצל, סיפר על תנופת הפיתוח. "העיר נתניה עוברת בשנים האחרונות תנופת בנייה ופיתוח בעידוד ראש העיריייה, שפועלת בנמרצות לחידוש פני העיר. עיריית נתניה עובדת ככל האפשר בשיתוף פעולה עם היזמים. תוך הבנה מוחלטת, כי רק מתן ודאות תכנונית טובה תוביל את העיר למקום ראשון בתחום. לפני כשלוש שנים הוקמה גם מינהלת שמקדמת ודוחפת את תחום ההתחדשות העירונית כולו".

"אנו פועלים בעיר קרוב ל-40 שנה. במהלכן ביצענו עשרות פרויקטים. לחברה היום יש כ-3,000 דירות בתכנון בעיר. אנו צפויים להמשיך ולבנות בעיר ולקדם את ההתחדשות העירונית בה".

רפי זנזורי, יו"ר ארגון קבלני נתניה, הוסיף על חשיבות הפרויקטים. "ראש עיריית נתניה היתה מהראשונות בארץ להבין את חשיבות ההתחדשות העירונית ופרויקטים של פינוי בינוי בפרט. כבר לפני 20 שנה היא קידמה ביחד עם משרד הבינוי והשיכון תוכניות פינוי בינוי במתחמים רבים בעיר. כדי לשמור על היתכנות כלכלית למסחר איכותי, חינוך, תחבורה ציבורית אמיתית ושירות מוניציפלי ברמה גבוהה, חייבים לצופף את העיר ולהגדיל את האוכלוסיה. זו הסיבה שארגון הקבלנים תמך בהיטל השבחה מלא בפרויקטים בעיר. כמובן תוך מתן מכפילים ראויים שישקפו עלויות ריאליות ומחירי מכירה אמיתיים".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן