נתניה: כביש חבצלת יסגר מחר לתנועה

1
368
כביש חבצלת שושנת העמקים
כביש חבצלת - שושנת העמקים. צילום נתניה און ליין

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר קובי ורדי, דחה את בקשת תושבי שכונת שושת העמקים (רסקו) לעכב את ביצוע סגירת הכביש המוביל ממלון בלו ביי לכיוון חבצלת וצוקי ים. המשמעות – ביום שישי 1.7.16 יסגר הכביש ועשרות אלפי תושבי נתניה ועמק חפר יאלצו לנסוע בדרכים חלופיות, כך גם התחבורה הציבורית מנתניה לכיוון צפון.

כזכור בתום שמונה שנים של דיונים משפטיים בהן הצליחה עיריית נתניה לעכב ואף למנוע מימוש החלטת בית המשפט לסגירת כביש חבצלת, הכביש המחבר בין נתניה לבין מחלף חבצלת, הורה בית המשפט על סגירת הכביש לתנועת כלי רכב בתאריך ה-1.7.16. בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, הגישו תושבי שכונת העמקים (רסקו) בקשה לעיכוב ביצוע סגירת הכביש.

תושבי השכונה באמצעות פרקליטם, עו"ד ארז בר זיו, טענו, כי עד לפני כחודש רוב תושבי שושנת העמקים לא היו מודעים להליכים שהתנהלו באשר לסגירת הכביש. עוד טענו, כי מדובר בפגיעה בחופש התנועה, פגיעה ממונית תעסוקתית, חברתית ובנוף "מלכודת מוות" לתושבים, כשהמעוניינים בסגירת קטע הכביש הינם כמה פרטים בודדים, הגרים בסמיכות למחלף חבצלת. עוד טענו תושבי שושנת העמקים, כי אין כל טענות ממשיות המצדיקות סגירת מקטע זה של כביש כה ותיק וחיוני הקיים כ-70 שנים.

מנגד התנגדו נציגי הישובים חבצלת השרון וצוקי ים, לעיכוב סגירת הכביש וטענו, כי יש לדחות את בקשת תושבי שושנת העמקים מחמת שיהוי. לטענתם סיכויי הערעור קלושים וכן מאזן הכוחות נוטה בבירור לטובתם. עוד טענו המתנגדים, כי לא קיים גוף משפטי המכונה "תושבי שושנת העמקים" היכול להגיש בקשה ובעצם לא כל תושבי שושנת העמקים שותפים לבקשה. בנוסף טענו, כי תושבי השכונה ידעו בזמן אמת על כל פסקי הדיו וההחלטות שניתנו במשך השנים.

השופט, ד"ר  ורדי, דחה את בקשת תושבי שושנת העמקים וקבע בהחלטתו, כי "גם מאזן הכוחות נוטה לטובת סגירת הכביש המהווה סיכון בטיחותי במשך שנים והינו לכאורה בלתי חוקי, מה גם שלא מדובר במעשה בלתי הפיך שלא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל אחורנית, כאשר בינתיים הורחב כביש 2 ונפתח מחלף איינשטיין לנוחות תושבי הסביבה, נערך תיאום הסגירה בין כל הרשויות השונות ובוצעו פעולות רבות לקידום סגירת הכביש, שאין כל הצדקה לעיכובן ולאי ביצוען".

תגובה 1

 1. קצת עובדות
  1 כל מוקדי החירום לא יגיעו בזמן בעקבות סיבוב ענק שיצטרכו לעשות
  2 הגישה לקופת חולים בעין התכלת נחסמה
  3 הגישה לסופר פז שמעון ולדואר נחסמה
  4 הרבה אנשים מבוגרים חולים נכים נשארו ללא תחבורה ציבורית ויצטרכו ללכת לא מעט
  5 אנשים שעובדים בקירבת מקום יאלצו לנסוע מעל חצי שעה במקרה הטוב בתנאי שלא יכנסו לפקקים
  6 חיי החברה שלנו נפגעים כתוצאה מכך כי אחרי השעה 23 אין מוניןת שירות וספייל לא יכנסו לשכונה
  6 פגיעה בעסקים כמו סופר מוניות שירות וספיישל משלוחי אוכל וכו אף אחד לא יגיע לשכונה
  וכל זה בגלל תעבת בצע של תושבי חבצלת השרון וצוקי ים לכלות את מחירי הדיור וכמובן של ראש המועצה שלצערנו בחרנו בו חשבנו שיהיה לנו לפחות גב ממנו אבל כנראה הוא אדם חלש שאין בכוחותיו לעזור לתושבי סוג ב בשטח שלו אז שיוותר עליינו ויעביר אותנו לרשות העיירית נתניה ויפסיק לאמלל אותנו ואני קוראת לכל תושבי נתניה בואו צאו איתנו למאבק על חיי ערך החיים שלנו

Comments are closed.