נתניה: הורים מעבים את מערך האבטחה

0
103
בית הספר הלל צור, נתניה. צילום רן אליהו

לנוכח המצב הבטחוני במדינה, פנו בימים אלה טובה דולב, ראש מינהל חינוך ורווחה בעירייה וכן סמדר סגל, יו"ר ועד ההורים המוסדי – לגננות ומנהלים במוסדות החינוך, וביקשו מצוותי החינוך לנסות ולהסתייע בהורי הילדים לתגבור השמירה במוסדות החינוך. זאת מעבר להתארגנות העירונית הנרחבת בנושא, לגיוס עובדים ומתנדבים וכן להתארגנות עירונית לתוספת שעות שמירה במוסדות החינוך בהם הלימודים מתקיימים עד השעה ארבע.

בנוסף, ביקשו דולב וסגל לרענן נהלים, במטרה להגביר את בטחונם של התלמידים ואת רווחתם של הורים ותלמידים במערכת החינוך בעת הזאת.

בהמשך ציינו כי יש להמשיך ולהיעזר בתורנות הורים ולא לבטל את משמרות הזה"ב, לאסור הגעה לביה"ס עם אמצעי הגנה מכל סוג, להקפיד לנעול את שערי גני הילדים, לארגן כל פעילות חוץ בית ספרית מול קב"ט בית הספר, באישורו וע"פ הנחיותיו, לתגבר את מערך המורות התורניות בהפסקות ועוד.

למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין נודע, כי הורים רבים נענו לקריאה והתגייסו לשמור בתורנויות על אזורי בתי הספר וגני הילדים. בנוסף נודע, כי למרות מאמצי עיריית נתניה לגייס מאבטחים נוספים, נראה, כי ישנו מחסור חמור במאבטחים ולכן נדרשו עובדי עירייה רבים לסייע באבטחה.