נתניה: הוקפא הקיצוץ שעלול היה להביא לסגירת מוקד קליטת עולי אתיופיה

1
92
האיום התקציבי הוסר לעת עתה.

תגובה מהירה: שר הקליטה, זאב אלקין, נענה למחאת ראשי הרשויות, אותה הובילו ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר וראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, שמחו על הודעת משרד הקליטה כי בכוונתם לבצע שינוי מהותי בקריטריונים להעברת תקציבים למוקדי הקליטה לעולי אתיופיה. החלטה שתוביל, בפועל, לסגירת מוקדי הקליטה בנתניה, העיר שקלטה יותר עולים חדשים מאתיופיה, מכל עיר אחרת ועדיין לא מוכרת כעיר קולטת עלייה. על-פי הקריטריונים נקבע, כי כל עיר שלא קלטה במהלך 15 השנים האחרונות מעל 801 עולים חדשים מאתיופיה, לא תהיה זכאית לתקצוב מהמדינה.

במכתבה של פיירברג-איכר לשר אלקין ציינה ראש עיריית נתניה, כי מדובר בהחלטה לא הגיונית. בנתניה, כידוע, מתגוררת הקהילה הגדולה ביותר בישראל של יוצאי העדה. מנתוני עיריית נתניה, למרות שהעיר אינה מוגדרת כעיר קולטת עלייה אף על-פי שלפי כל הנתונים היא בין הערים היחידות בישראל העומדת בקריטריונים אלה, משקיעה העירייה מתקציבה, בכל שנה, כעשרה מיליון שקלים לקליטת עולים חדשים בני העדה האתיופית.  "דווקא בתקופה בה מעל לכל בימה מצהירה הממשלה על כוונתה להשקיע בקליטת עלייה מבורכת זו, בחרו מי שבחרו לפגוע אנושות בהליך עצמו", ציינה פיירברג וקראה לשר אלקין להתערב ולהקפיא החלטת הפקידות הבכירה במשרד הקליטה.

ממשרד הקליטה נמסר בתגובה לנתניה און ליין – ksn, יממה לאחר קבלת מכתבה של פיירברג, כי  "שר העלייה והקליטה, זאב אלקין, החליט להיענות לבקשת ראשי הערים ולהקפיא בשלב זה את ההחלטה להפסקת המימון של חלק ממוקדי הקליטה של יוצאי אתיופיה, ושלא לשנות בשלב זה את מבחני התמיכה ברשויות המקומיות בנושא זה".

עדיין לא הצטרפתם ועשיתם לייק לעמוד הפייסבוק שלנו? זה הזמן: נתניה און ליין – ksn מבית נתניה און ליין

תגובה 1

  1. מרים ראש העיר היקרה עכשיו הזמן ללחוץ על מענק עיר קולטת עליה עם החזר רטרואקטיבי כמה שנים אחורה הדבר מגיע לעיר בזכות הקליטה שאת מקדמת והגיע הזמן לפרוע את החוב לטובת העיר שאי ברכה

Comments are closed.