נתניה: ההנחות הצפויות בארנונה תקועות

4
104
כסף כלכלה צרכנות מחאת השולמנים נתניה
צילום פוטוליה

אם ראש הממשלה נתניהו, המשמש בפועל כשר האוצר, לא יחתום על אישור ההנחות המתוכננות בנתניה לאזור סיווג א' וכן לעסקים הקטנים, לא תוכל העירייה להשיתם רטרואקטיבית

 חשש כבד בעיריית נתניה:  במידה וראש הממשלה, בנימין נתניהו, המשמש כשר האוצר בפועל, לא יחתום עד סוף חודש דצמבר 2014 על הצו המאשר לעיריית נתניה מתן הנחה בת אחוז אחד לכל בעלי הנכסים באזור סיווג א' וכן על הצו המאשר לעיריית נתניה מתן הנחה בת אחוז אחד לכל בתי העסק והחנויות בשטח של 1500 מ"ר ומטה, לא תוכל עיריית נתניה להחזיר – רטרואקטיבית – את סכומי הכסף המדוברים לשנת 2014.

 בסוף שנת 2013 אישרה מועצת העיר המלצות ועדת הכספים העירונית להפחית אחוז אחד משיעור תשלום הארנונה בכל האזורים בהם נקבע סיווג א'. כמו כן, אישרה מועצת העיר מתן הנחה בת אחוז אחד בארנונה לכל בתי העסק המשתרעים על שטח של 1500 מ"ר ומטה. על-פי  התוכנית, אמורה הייתה העירייה לגבות את ההפרשים שהיו נוצרים, מבתי עסק גדולים הנהנים כיום מהנחות משמעותיות באופן יחסי בארנונה. במשך חודשים ארוכים ניהלה עיריית נתניה משא ומתן מול פקידי משרד הפנים במטרה לקבל האישור – כאשר רק לפני כחודש וחצי חתם שר הפנים על האישור המיוחל, והמסמך הועבר לידי פקידות האוצר ושר האוצר יאיר לפיד. ואולם, בעקבות פיטורי השר לפיד מונה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשר האוצר בפועל, והוא עדיין לא חתם על המסמך. על-פי הערכות גורמים שונים, "הצו לא הושם על שולחנו והוא, ככל הנראה, "תקוע" אצל פקידות האוצר".

 לנתניה און ליין – ksn מסרה ראש עיריית נתניה, כי "הפקידות הבכירה בעיריית נתניה ואני, עושות הכל כדי לזרז החתימה על מתן ההנחה – זאת כחלק ממדיניותי להקל משמעותית על המסחר ועל התושבים המתגוררים באזור הסיווג המדובר".

 ואילו המשנה לראש העירייה, חבר המועצה הרצל קרן, מסר בתגובה לנתניה און ליין, כי "יהיה חבל אם הליך משמעותי כל-כך, המחייב כל-כך הרבה הליכים בירוקרטיים, ייתקע שוב בגלל בעיות המשילות בממשלת ישראל ואת המחיר ישלמו תושבי נתניה". עוד הוסיף, כי "העובדה שאנו עומדים לפני בחירות, לא אמורה להשפיע על החלטה מקצועית של אנשי המקצוע במשרד הפנים".

4 תגובות

  1. המטרה היא נעלה אבל ! תלוי אם יש אינטרס פוליטי, אם לא אין סיכוי שזה יצא לפועל, תושב שזקוק צריך להחזיק אצבעות לראשת העיר שלנו כולנו מאחלים לה בהצלחה שתצליח !

  2. השוואת הארנונה בקריית השרון לשאר העיר והורדת אגרת השמירה אמורות לספק לעיריית נתניה מספיק תקציב כדי להוריד במקצת את הארנונה לכל העיר , בכל מקרה מקווה שהמצב הפוליטי הרעוע במדינה לא יפריע לרהע לנהל אותה בהצלחה.

  3. לא חייבים להעלות לקריית השרון, אפשר להוריד באופן הדרגתי לשאר ולקזז בהנחות הייחודיות לעסקים מעל 10,000 מ"ר.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן