נתניה: בלניאדו שמים דגש על הלב

0
241
ד"ר רון ליאור, מנהל מכון הלב בבית חולים לניאדו. צילום באדיבות בית חולים לניאדו

מעל 150 איש השתתפו, בשבוע שעבר, ביום עיון שהפיק המכון לשיקום הלב בלניאדו בנושא "אי ספיקת לב". יום העיון, יוזמתה של נעמי טוביה, מנהלת המכון לשיקום הלב הצליח לענין ציבור רחב מאד מתושבי נתניה והסביבה.

המשתתפים שמעו הרצאות מרופאים בכירים , הרצאה של פיזיותרפיסטית ודיאטנית. ההרצאות העמיקו והרחיבו את הידע של הציבור בין השאר בנושאים – מהי אי ספיקת לב?, מהם הסיבוכים העלולים להגרם מהזנחת הטיפול?, מהם הטיפולים המוצעים היום לחולים?, מהי חשיבות הפעילות הגופנית לסובלים מאי ספיקת לב ואיזו פעילות גופנית מתאימה עבורם?, מהי התזונה המומלצת ובאיזה תדירות מומלץ לאכול?.

ד"ר רון ליאור, מנהל מכון הלב, הציג את פעילות מכון הלב הכוללת חדר צינתורים, מחלקה קרדיולוגית, מחלקת טיפול נמרץ לב ומחלקת טיפול ביניים.

טוביה, מנהלת המכון לשיקום לב בלניאדו מסרה, כי "אי ספיקת לב היא אחת ממחלות הלב הנפוצות בישראל ובעולם. במכון לשיקום הלב בלניאדו אנחנו מציעים למטופלים תכנית שיקומית הוליסטית הכוללת מעקב של רופא, דיאטנית ופיזיותרפיסטית ביחד עם פעילות גופנית קבועה. השיפור שחווים המטופלים הוא משמעותי. אני שמחה על ההיענות של הציבור להזמנה שלנו ליום העיון ומאמינה כי המשתתפים קיבלו מידע שיועיל לבריאותם".