נתניה: אדם טבע בחוף הרצל – מצבו קשה

0
86
מתנדבי מד"א ואיחוד הצלה בפעולות החייאה לטובע

בשעות הצהריים של יום חמישי, ערב שביעי של פסח, נכנס גבר כבן 50, תייר מגרמניה, להתרחץ בחוף הרצל בנתניה. זמן קצר לאחר מכן הבחינו חבריו, אף הם תיירים, כי הוא טובע. שניים מחבריו הצליחו למשות אותו מהמים ומקביל הזעיקו את צוותי ההצלה. מצילים מחוף סירונית הוזעקו למקום והחלו מיד בביצוע פעולות החייאה עד להגעת צוותי ההצלה. תוך דקות ספורות הגיעו למקום  אמבולנסים של מד"א ומתנדבי איחוד הצלה.

הגבר היה ללא דופק וללא נשימה. מצבו הוגדר אנוש. לאחר דקות ארוכות של מאמצי החייאה, הצליחו הפראמדיקים והמתנדבים להחיותו והדופק חזר אליו. למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, נודע, כי במאמצי ההחייאה נטלו חלק בו זמנית שמונה פראמדיקים ומתנדבים של מד"א ואיחוד הצלה. עוד נודע, כי הגבר, שנכנס להתרחץ בחוף הרצל, בו אין בעונה זו מצילים, ככל הנראה קיבל מכה בראשה מסלע, התעלף וטבע, אולם עדיין לא ידועה בוודאות הסיבה לטביעה.

בשעות הבוקר המוקדמות של יום חמישי, נכנס חבר מועצת העיר, רפי ימין, כמדי בוקר לים עם הגלשן שלו לתפוס גלים. זמן קצר לאחר שנכנס למים, הבחין בגבר שנמצא באפיסת כוחות, לאחר שנאבק בים הסוער. ימין הגיע אליו במהירות, העלה אותו אל הגלשן והוציא אותו לחוף.

עוד נודע לנתניה און ליין, כי בימים אלה, עקב הרוחות החזקות, הים גבה גלי והסחף מסוכן. על פי השירות המטאורולוגי אף הוציא אזהרה על ים גבה גלי ומסוכן. חבר המועצה והגולש, רפי ימין, הדגיש, כי חשוב להיכנס לים רק בחופים בהם יש מצילים, חוף סירונית ובשעות בהן יש מצילים.

חבר המועצה הממונה על החופים, יוסי דורון, מסר למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, כי "ברור שאסור להיכנס במקומות שאין מצילים, אלא רק במקומות שיש מציל ולהישמע להוראות המציל. היום היה ים גלי עם הרבה זרמים, לכן חשוב להיכנס לים רק בחופים בהם יש מצילים".

אברומי יאקאב מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "כשהגענו למקום יחד עם רכב השטח של איחוד הצלה ומתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה נתקלנו בגבר, אזרח חוץ, ללא הכרה וללא דופק ונשימה שנמשה מהמים. ביצענו בו החייאה מוצלחת ולאחר שחזר דופק הוא פונה ע"י מד"א לבית החולים לניאדו במצב קשה אך יציב וכשהוא מונשם ומורדם".

חובשת בכירה במד"א קטי שוסמן, שהגיעה למקום, סיפרה: "על קו החוף שכב גבר כבן 50 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, אזרחים שהיו במקום סיפרו לנו שהם משו אותו מהמים וביצעו פעולות החייאה בסיסיות בתדרוך טלפוני של מוקד מד"א. יחד עם כונני מד"א שהגיעו למקום המשכנו את פעולות החייאה וכאשר חזר הדופק פינינו אותו מהחוף לבי"ח לניאדו באמבולנס 4×4 כשמצבו קשה".

עוד נמסר למערכת נתניה און ליין, כי בעקבות היומיים האחרונים, בהם הים מאד סוער, שמו המצילים בנתניה דגלים שחורים והתריעו מפני כניסה לים הסוער, אולם רק אתמול הוזעקו המצילים מחוף סירונית למקרה טביעה של שלוש בנות בחוף צאנז. עובדי ניקיון ששהו בחוף והבחינו בטביעת השלוש, חשו למים, אולם גם הם נסחפו ולא הצליחו לחזור אל החוף. עובדי הניקיון הצליחו להחזיק את הבנות מעל המים עד שהגיעו המצילים רכובים על אופנועי ים. בנוסף בחוף הרצל – קונטיקי היו מקרה טביעה נוסף וכן מספר מקרי טביעה בפולג. למרבה המזל כולם חולצו כשמצבם קל.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן