נהרסו גשרים שהוקמו בנחל אלכסנדר

0
86
צילום: רשות מקרקעי ישראל

הגשרים הבלתי חוקיים הוקמו על ידי מסיגי גבול על קרקע ציבורית באזור נחל אלכסנדר ; ברשות מקרקעי ישראל פועלים להגשת תביעה נגד מסיגי הגבול

מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, בליווי שוטרים, הרסו ופינו בשבוע שעבר גשרים, שהוקמו בניגוד לחוק על ידי מסיגי גבול, תושבי טייבה, שהשתלטו על אדמות מדינה בשטחי נחל אלכסנדר סמוך לטייבה.

בחלקות אליהן פלשו מסיגי הגבול הם הקימו שני גשרים בלתי חוקיים באורך של כ-15 מטרים כל אחד, שחצו את נחל אלכסנדר מגדה אחת אל השנייה, זאת על מנת ליצור קיצור דרך לשטחים החקלאיים שהם מעבדים. הגשרים הפיראטיים שהוקמו ללא היתר ובניגוד לחוק היוו מטרד וסכנה לציבור.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר לנתניה און ליין – ksn, כי מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו נגד הפולשים תלונה בתחנת משטרת קדמה, באשמת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל, ופינו את הקרקע מתוקף צו סילוק פולשים, בליווי שוטרי יחידת מתפ"א של המשטרה ובאמצעות ציוד מכני הנדסי.

המפקחים שילטו את האזור בשלטים המתריעים מפני פלישות חוזרות, הפסולת פונתה לאתרים מורשים והקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

עוד נמסר, כי ברשות יחלו, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי, במטרה לגבש נגד הפולשים תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתם. התביעה תתייחס להחזר עלויות הפינוי שכללו את שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה וכן דמי שימוש בקרקע.

ישראל סקופ, מנהל החטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, מסר: "מדובר במקרה חמור בו הפולשים ניסו ליצור קיצור דרך לטובתם האישית על חשבון הציבור תוך השתלטות על אדמות מדינה. בניית הגשרים הללו מהווה מטרד וסכנה לציבור היות ומדובר בגשרים לא מורשים שאין איש האחראי לבטיחותם. מפקחי הרשות ימשיכו לפעול במטרה להמשיך ולהגן על האינטרס הציבורי ועל אדמות המדינה".

צילום: רשות מקרקעי ישראל
צילום: רשות מקרקעי ישראל

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן