נהג שיכור במלגזה ורישיונו נשלל

2
27

תושב נתניה (26) נדון ל-5.5 חודשי שלילת רישיון לאחר שנהג תחת השפעת משקאות משכרים.  הצעיר החליט להשתעשע במפעל בו עבד, עלה על מלגזה ונסע איתה כשהוא בגילופין.

זמן קצר לאחר מכן נתפס הצעיר ובבדיקה שנעשתה לו התגלה, כי כמות האלכוהול בדמו עמדה על 360 – 50% יותר מהכמות המותרת. הצעיר טען, כי רק שתה בירה אחת במהלך הפסקת הצהריים.

פרקליטו של הצעיר, עו”ד יצחק אבישר, טען בבית המשפט, לכשלים ראייתים. בעקבות טענתו שונה כתב האישום נגד הצעיר וסעיף העבירה שיוחס לו היה נהיגה תחת משקאות משכרים, במקום נהיגה בשכרות במקור.  בעקבות תיקון כתב האישום נדון הצעיר רק ל-5.5 חודשי פסילת רישיון במקום שנתיים, שהיה צפוי לקבל, לולא תוקן כתב האישום.

שופט בית משפט לתעבורה בתל אביב, אהרון האוזרמן, ביקר את התביעה וקבע, כי “המאשימה נימקה ההסדר, בכשלים בחומר הראיות. אמת היא כי בשלב זה תמונת הראיות לא נפרסה בפני, ואולם חזקה על המאשימה כאשר תמונת הראיות כולה פרוסה בפניה, כי בחנה היטב את חומר הראיות, נתנה דעתה לכל הטעונים ושקלה את כל השיקולים הראויים, בטרם הגיעה להסדר ובטרם תיקנה את כתב האישום”.

למרות הביקורת קיבל השופט את הסדר הטיעון ובנוסף לפסילת הרישיון, גזר על הנאשם קנס בסך 800 שקלים, פסילה על תנאי לשישה חודשים וכן חייב את הנאשם לחתום על התחייבות כספית בסך 10 אלף שקלים להימנע מעבירות של נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת משקאות משכרים.

עו”ד אבישר מסר לכתבי נתניה און ליין – ksn, כי “יש לציין שמלגזה זהו כלי רכב לכל דבר. כאשר אדם נוהג ברכב ממונע, גם חשמלי, כל חוקי התעבורה חלים עליו. אם נהג שיכור אזי יוגש נגדו כתב אישום בהתאם”.

2 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן