דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

נדחתה בקשה לתביעה ייצוגית נגד מי נתניה

בית משפט המחוזי בתל אביב דחה שש בקשות לאישור תובענה ייצוגית נגד תאגידי מים בשש ערים בארץ בהם נתניה; בבקשה טענו התובעים שתאגידי המים גובים מע"מ במועד שגוי

נדחתה בקשה לתביעה ייצוגית נגד מי נתניה

צילום fotolia

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד”ר דפנה אבניאלי דחתה, ביום ראשון השבוע, שש בקשות לאישור תובענה ייצוגית נגד תאגידי המים בשש ערים שונות: רמת גן, מודיעין, נתניה, בת ים, ראשון לציון ותל אביב.

בבקשות לאישור התביעה הייצוגית, שהוגשה על ידי מספר תושבים מהערים הללו, באמצעות עו”ד מיכאל רוזן, נטען, כי ששת תאגידי המים גובים מע”מ בשיעור הקיים בעת תשלום החיוב או עם גמר מתן השירות, בעוד שעליהן לגבות את המע”מ במועד אספקת השירות.

השופטת, ד”ר אבניאלי, דחתה את הבקשות וקבעה וציינה כי בקשת האישור איננה עומדת בתנאים המנויים בסעיף 8(א) לחוק התובענות הייצוגיות וכי פרשנות מגישי הבקשה לאישור התביעה פוגעת בחברי הקבוצה.

בפירוט הסיבות לדחיית הבקשה, קבעה השופטת, ד”ר אבניאלי, כי לא הוכחה עילת תביעה אישית, בעוולה של הפרת חובה חקוקה, רשלנות ועשיית עושר ולא במשפט.

כמו כן ציינה, כי טענת מגישי הבקשה לאישור התביעה הייצוגית, כי תאגידי המים חייבו את הצרכנים במע”מ במועד שגוי, אשר כתוצאה ממנו נאלצו לשלם מע”מ בשיעור 18% במקום 17% נדחתה, בהיותה פרשנות שגויה של סעיף 29 (1א) לחוק מס ערך מוסף.

“הפרשנות היא לא רק שגויה, אלא אף פוגעת בחברי הקבוצה. המבקשים הלינו כנגד מועד החיוב, בהנחה ששיעור מס ערך מוסף תמיד עולה, אך המציאות מלמדת כי שיעור המס יכול גם לרדת, כפי שאירע לאחרונה. אם תתקבל עמדת המבקשים, לא יוכלו הצרכנים ליהנות מהפחתה שתחול במע”מ לקראת מועד התשלום, ויאלצו לשלם את המע”מ “ההיסטורי”, כפי שהיה במועד קבלת השירות” הוסיפה השופטת בפסק הדין.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים