משרד החינוך יסבסד צהרונים

0
129
בתמונה: כיתה ריקה
צילום fotolia

משרד החינוך לוקח אחריות על מסגרות לימודיות בשעות אחר הצהריים – היום, יום שלישי, פרסם משרד החינוך קול קורא לרשויות המקומיות, להצטרף לתכנית הצהרונים החדשה של משרד החינוך. זאת, בהתאם להחלטת ממשלה מספר 2659 (מיום 21 במאי 2017), לפיה הוחלט כי בשנת הלימודים הבאה, מחודש ספטמבר 2017, יסבסד משרד החינוך את תכנית "ניצנים".

הצהרונים בסבסוד משרד החינוך יעניקו מסגרות לימודיות בשעות אחר הצהריים לתלמידים בגני הילדים הציבוריים ובכיתות א'-ב', בהתאם לימי הלימוד שנקבעו למוסד חינוכי, מתום יום הלימודים ועד השעה 16:00.

התכנית גובשה בשיתוף משרד האוצר והשלטון המקומי, ולצורך הפעלתה הקצה משרד החינוך 1.3 מיליארד שקל. התכנית תפעל במוסדות הרשמיים, במוסדות המוכרים שאינם רשמיים ולתלמידי החינוך המיוחד, אשר מסיימים את יום הלימודים עד השעה 14:30.

ממשרד החינוך נמסר, כי המשרד יגבש ויפקח על רמת השירות, המענה החינוכי והסטנדרטים הפדגוגיים. בתוך כך, יינתנו לתלמידים תכניות העשרה באמצעות חוגים (בתחומי האומנויות, הספורט, החינוך הסביבתי ומעורבות חברתית), תינתן ארוחה חמה ופיתוח כישורי חיים ואורח חיים בריא.

כאמור פרסם המשרד "קול קורא" לרשויות המקומיות להצטרף לתכנית. העלות הבסיסית של צהרון, לילד, עומדת על 650 לחודש. המשרד יסבסד את עיקר הסכום, בהתאמה לדירוג הסוציואקונומי של הרשות המקומית.

בנתניה השייכת לאשכול 6 בדירוג הסוציואקונומי יופעלו צהרונים לתלמידי כיתות א'-ב'. מחיר הצהרונים בנתניה יעמוד על 350 שקל להורים. ימשרד החינוך ישלם 300 שקל – כמעט 50% מהמחיר המלא.

שעות פעילות הצהרונים – מתום הלימודים ועד השעה 16:00. לילדי הצהרונים תנתן ארוחה חמה בסטנדרט גבוה, שני חוגים בשבוע, במגוון תחומים וצוות מקצועי איכותי של גננת, סייעת ובבתי הספר מדריך ברכז. במהלך הפעילות יפקח משרד החינוך על רמת השירות, הסטנדרט הפדגוגי ועל איכות הצוות המקצועי והכשרתו.

עוד נמסר, שאת מסגרת הצהרון הבסיסית ניתן להרחיב, באמצעות הוספת פעילות בחגים והוספת חוגים נוספים (מעבר לשני החוגים שניתנים בחבילה הבסיסית), עד לרף מקסימלי בסך 935 שקלים. בצהרונים ציבוריים, המשרד יאסור כל גביית תשלום חורגת.

שר החינוך, נפתלי בנט, מסר: "הצהרונים של משרד החינוך הם בשורה של ממש להורים ולילדים. מדובר בחיסכון של מאות שקלים בכל חודש לכל משפחה, ובפיתרון מצוין להורים שיוכלו כעת לעבוד בשקט כשילדיהם נמצאים במסגרת חינוכית טובה ומוזלת. אני מברך את ידידי שר האוצר כחלון שהוביל ביחד איתי את המהלך החשוב הזה שיקל על כל משפחה בישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ציין, כי "משרד החינוך ממשיך להרחיב את מגוון השירותים החינוכיים, הן כדי להעניק לתלמידים מעטפת חינוכית רחבה, והן כדי להקל את הנטל על ההורים. הרחבנו את מסגרות הקיץ, הוספנו סייעות, הקטנו כיתות, ועכשיו אנחנו מעניקים צהרונים איכותיים במחיר מסובסד, בכל הארץ ולכל המגזרים. מדובר בבשורה אדירה, הן לתלמידים והן להורים".