משרד הבריאות מתקן: 2 טון בשר הושמדו בסופר מקומי

0
131
תמונת ארכיון. צילום יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות

משרד הבריאות מרחיב פעילויות הביקורת והאכיפה בכל אזור נתניה: פקחי משרד הבריאות ערכו ביום רביעי השבוע ביקורת במחלקת הבשר במרכול "סופר בונוס" במרכז נתניה. בתחילה הודיע משרד הבריאות, כי הושמדו כ-60 ק"ג בשר ועופות, אולם בהודעה נוספת הודיעו ממשרד הבריאות, כי הושמדו כ-2 טון בשר ועופות. במרכול עצמו זועמים וטוענים, כי המשקל הנקוב החדש רחוק מן האמת ומהמציאות, ובכלל ממילא הבשר שהושמד יועד להחזרה ולהשמדה – ולמען הסר ספק כלל לא הוצעו למכירה.

ממשרד הבריאות נמסר לנתניה און ליין, כי במהלך הביקורת נמצאו בשרים ועופות, שחלקם פגי תוקף, שנארזו ללא רישיון יצרן, ללא סימון כנדרש ובתנאים תברואתיים ירודים. בהוראת הווטרינר המחוזי הושמדו כ-2 מוצרי בשר ועופות.

בהודעת משרד הבריאות הוסיפו, כי אחסונו ושיווקו ללא התנאים הנדרשים בחקיקה, עלול להזיק לבריאות הציבור. עוד נמסר, כי משרד הבריאות ימשיך לנקוט בצעדי אכיפה כנגד עסק המזון.

מנהל סניף "סופר בונוס", קובי חג'ג', מסר בתגובה למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, כי "משרד הבריאות היה בביקורת פה, כל מה שהושמד היו מוצרים שיועדו להחזרה לספקים. הווטרינר הסביר שמבחינתו הוא דורש להשמיד אותם מידית וכך בוצע, בהסכמתנו. השיטה של החזרת בשר, זה שסוכן של ספק מגיע ובנוכחותו משמידים את זה. הווטרינר החליט להשמיד מידית ונענינו לבקשתו. כל המוצרים שנמצאים אצלנו טריים מעבר לכל ספק, עוברים את כל הבדיקות ועומדים בכל התקנים. המוצרים שהושמדו לא יועדו למכירה".

לעניין כמות הבשר והעופות שהושמדו, טען חג'ג', כי "בשום פנים ואופן לא היו פה שני טון, אלא הרבה פחות".