מערך לניתוחי עמוד שדרה נפתח בלניאדו

1
528
בית חולים לניאדו - נתניה
בית חולים לניאדו - נתניה צילום באדיבות דוברות לניאדו

ד"ר גד ולן מונה השבוע לעמוד בראש המערך לניתוחי עמוד שדרה בלניאדו. המערך החדש יעניק טיפול לתושבי נתניה והשרון, שעד כה נאלצו לנסוע למרכזים רפואיים מרוחקים כדי לקבל את הטיפול.

ד"ר ולן ניהל את היחידה לניתוחי עמוד שדרה בבי"ח סורוקה. את ההתמחות בניתוחי עמוד שדרה ביצע ב- Maio clinic בארה"ב והוא גם בעל נסיון כנוירוכירורג ונסיון של כעשרים שנה כמנתח עמוד שדרה.

מבית חולים לניאדו נמסר, כי הניתוחים שיבוצעו בלניאדו כוללים את כל הניתוחים הרלוונטיים: פריצת דיסק, עמוד שדרה צווארי, עמוד שדרה מותני ועמוד שדרה גבי. מדובר בכ-15 סוגים שונים של ניתוחים.

הנהלת לניאדו שזיהתה את הצורך הקיים בטיפול רפואי בתחום עמוד השדרה השקיעה משאבים רבים כדי להקים את המערך, הן בגיוס כח אדם איכותי והן ברכישת ציוד.

ד"ר ולן התייחס למגוון הטיפולים הכירורגים וניתוחי הגב ומסר, כי "האקט הכירורגי-ניתוחי הוא השלב האחרון בטיפול. אנחנו ממליצים על טיפולים כירורגיים כמוצא אחרון, אולם חשוב לדעת שהניתוחים הם ניתוחים בטוחים וטווח הסיכונים הינו קטן יחסית. אם בוחנים את אחוזי המטופלים שמגיעים לניתוח מתוך כלל המטופלים שמגיעים אלי, מדובר על כ-5% בלבד. לאותם מטופלים הניתוח מהווה שיפור ושדרוג משמעותי של איכות החיים. אם אני פוגש מטופל שלא יכול לצאת מדלת ביתו בגלל כאבי גב חריפים ובעקבות הניתוח הוא מצליח לתפקד בצורה נורמלית, זה שיפור דרמטי באיכות חייו של המטופל".

עוד נמסר מבית החולים, כי מערך עמוד השדרה בלניאדו יעבוד בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים וניתן לקבל טפסי 17 עבור ייעוצים וניתוחים.

ד"ר גד ולן, ראש המערך לניתוחי עמוד שדרה בלניאדו. צילום באדיבות בית חולים לניאדו
ד"ר גד ולן, ראש המערך לניתוחי עמוד שדרה בלניאדו. צילום באדיבות בית חולים לניאדו

תגובה 1

  1. אבא עם שבר בעמוד שדרה חוליה. L3 אנו רוצים שיעבור את הניתוח על ידי דוקטור ולן. גד הוא מכיר את הסיפור

Comments are closed.