דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

מס הכנסה פשט על נתניה והסביבה

מתוך 77 בתי עסק שנבדקו עולה, כי בקרב 16% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין; מרשות המסים נמסר, כי מדובר בפעילות שוטפת

מס הכנסה פשט על נתניה והסביבה

צילום fotolia

במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בעיר נתניה ובסביבתה, אשר כלל 77 ביקורות, עלה כי בקרב 16% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה נתניה, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

במהלך הביקורת נכנסו המבקרים לנגריה בנתניה, שם מצאו ספר הזמנות ועבודות בביצוע, ובה נרשמה הזמנת עבודה בסכום של 11,200 ₪. בעל הנגרייה אמר לחוקרים שקיבל רק 3,000 ₪ בעבור עבודה זו. אולם, בדיקתם של המבקרים העלתה כי קיבל את התמורה המלאה ולא תיעד אותה בספרים. הנגר טען: “רציתי לקראת סוף החודש להוציא חשבוניות וקבלות”. מבדיקת ספרי החשבונות של דוכן לממכר נרות נשמה ופרחים בבית העלמין בנתניה, נמצא שלא רשם הכנסות בסך 2,419  ₪. בעל הדוכן מיהר להסביר את כוונותיו ואמר: “חשבתי לרשום בסוף היום”. בעלת חנות לממכר וילונות לא רשמה הכנסה בסך 400 ₪ וטענה: “הייתי אצל הלקוחה בערב מאוחר וקיבלתי את הכסף, אמרתי שארשום למחרת, כנראה ברח לי מהראש”. מסעדן שלא רשם הכנסותיו ביום הביקורת טען “אני רושם בסוף היום, יש לחץ ואי אפשר לשרת לקוחות וגם לרשום”, גם בעל מזנון לממכר שווארמה טען ללחץ כשלא רשם את הכנסותיו ואמר “הקופה חדשה ויש אתה בעיות והיום היה לחץ מיוחד”.

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

כתבות מומלצות נוספות: 

יוני כהנא מציג: מהפכה של תיירות כשרה

תיכוניסט מנתניה פיתח מערכת היברידית להארכת זמן שימוש בסוללת נייד

מתכון שווה במיוחד: עוגת תפוזים רכה

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים