מי נתניה: 43.1% מאספקת המים בעיר מקורן בבארות

0
41
תחנת השאיבה בבית יצחק. צילום תאגיד מי נתניה

איכות המים לשתייה שסופקה במהלך שנת 2013 לתושבי העיר נתניה, בהסתמך על תוצאות בדיקת משרד הבריאות, התבררה כמצוינת מבחינה מיקרוביאלית ומעולה מבחינת טעמם ורמת עכירותם.

מנתונים שפרסם תאגיד מי נתניה עולה, כי במהלך שנת 2013 צרכו הנתנייתים כ-16 מיליון קו”ב מים. 43.1% מהצריכה מקורה משמונה בארות מים הפזורות ברחבי העיר, ואילו 56.9% מצריכת המים מקורה מהזרמת המים של חברת ‘מקורות’. ביחס לערים גדולות מדובר באחוז גבוה יחסית של צריכת מים ממקורות עצמאיים – מה שבהחלט משפיע לחיוב על איכות וטעמם של המים (אקוויפר החוף).

מניתוח הדו”ח השנתי על איכות מי השתייה, אותו ביצעו מומחי משרד הבריאות במהלך כל שנת 2013, עולה כי בבדיקות הבקטריאליות המתייחסות לנוכחות חיידקים בכלל וחיידקי קולי צואתי בפרט, למעט מקרה נקודתי חריג שטופל באופן מיידי וגם-כן על גבול התקינה, איכות המים בנתניה מצוינת, עם 0% מקרים בקטריאליים.

המבחן השני שביצע משרד הבריאות התייחס למרכיבים הכימיים של המים, המשפיעים באופן ישיר על טעם המים ורמת עכירותם. גם בדיקות אלה הצביעו על איכות מים גבוהה מהתקן ורמת צלילות גבוהה גם-כן מעבר לתקן הנדרש וממוצע התוצאות שהתקבל בערים אחרות.

תאגיד מי נתניה הוקם בשנת 2003 והיה בין תאגידי המים הראשונים בישראל. במהלך השנים השקיע התאגיד מאות מיליוני שקלים בשיקום ובנייה מחדש של מערכות המים בעיר, והוא התאגיד הראשון בארץ שהעביר דבידנט לבעליו (עיריית נתניה) בזכות רווחיו.