מילה נגד מילה

2
41

המשטרה חוקרת תלונותיו של בן חמש הטוען, כי הגננת הכתה אותו לכאורה במספר מקרים שונים; לדברי הוריו חבלות שהיו על גופו מוכיחות זאת; צוות הגן מכחיש

 נתניה און ליין – ksn  חושף: ביום חמישי (היום) ייפגש בן חמש עם חוקרת נוער, אשר תבדוק את תלונותיו אודות הגננת שלו, שלטענתו הכתה אותו, לכאורה, במספר הזדמנויות והתנכלה לו.

 הפרשה החלה לפני מספר שבועות, כאשר הילד סיפר לאמו, כך לטענתה, שהגננת הכתה אותו לכאורה. לדברי האם הילד סיפר לה, כי במספר הזדמנויות שונות, הגננת צבטה אותו באוזן ובלחי, נתנה לו מכה על היד, עיקמה לו את היד ובמקרה נוסף העיפה אותו על כסא.

 עוד לטענת האם, מספר פעמים הגיע בנה עם סימני חבלה על גופו וסיפר לה את הדברים. אולם, מנגד, כך טוענת האם, התלוננה הגננת כי הילד בעייתי ומפריע להתנהלות הגן. עוד סיפרה האם, כי נאמר לה שהילד אלים ומכה ילדים אחרים. מתוך רצון לבדוק את הדברים פנתה האם ביחד עם בנה לנוירולוג לצורך אבחון. אולם, לדבריה, הנוירולוג ביטל את טענות הגננת ואמר לה, כי אין כל בעיה עם הילד.

 במהלך שבוע שעבר היה הילד חולה ולא ביקר בגן. ביום חמישי חזר הילד לגן לאחר שהבריא, אולם במהלך היום הופתעה אמו לקבל טלפון מגורמים ברשות. בשיחת הטלפון נאמר לה, שתבוא לקחת את בנה. האם סיפרה, כי באותה שיחת טלפון לא הבינו מדוע היא הביאה את הילד לגן, שכן הוא מושעה עקב התנהגותו, ולכן היא צריכה לקחת אותו. עוד לדבריה טענו ברשות, כי מדובר בהשעיה בהוראת הפיקוח.

 האם סיפרה לנתניה און ליין – ksn, כי כשהגיעה לגן לקחת את בנה, מצאה אותו מחוץ לגן כשדלת הגן נעולה. היא הזמינה משטרה למקום ורק לאחר שהגיעו השוטרים פתחה הגננת את דלת הגן.

 “אני לא מתכוונת לוותר ואני רוצה שהמשטרה תחקור את הדברים בצורה יסודית. לא יתכן שגננת מתנהגת כך. במשך שבוע הוא היה חולה ואף אחד לא טרח לשאול לשלומו. כעת, השאירו אותו מחוץ לגן. זו הגישה הטיפולית החדשה? על סמך מה הוא מושעה? אסור להשעות, זה לא תקין. מי אישר השעיה כזו?”, שאלה האם.

 השבוע התקיימה פגישה של הורי הילד עם גורמים במינהל החינוך ברשות המדוברת. במהלך הפגישה הוחלט להעביר את הילד לגן אחר, ובמקביל להצמיד לו סייעת אישית עד שיתאקלם.

 מהרשות נמסר בתגובה, כי “מדובר במקרה מורכב, שנמצא מאז תחילת השנה בטיפול אינטנסיבי של המפקחת על הגן במשרד החינוך, האגף לגיל הרך, השירות הפסיכולוגי-חינוכי ושירותי הרווחה ברשות. המקרה אף נמצא בחקירת משטרה. ככלל, יודגש כי החלטה באשר היא על השעיית תלמיד, נעשית באישור משרד החינוך בלבד. כמו כן, יש לציין, כי בישיבה בין-מקצועית שהתקיימה השבוע עם הורי הילד ובהסכמתם, הוחלט על העברת הילד לגן אחר – תוך מתן ליווי וסיוע צמוד לילד, להוריו ולצוות החינוכי בגן החדש, במטרה לאפשר לילד להשתלב בצורה מיטבית בגן החדש ולהתכונן לשלב המעבר לכיתה א’. האגף לגיל הרך ברשות וכל הגורמים המקצועיים ימשיכו לעקוב אחר השתלבותו של התלמיד בגן החדש”.

 מהמשטרה אישרו, כי ביום חמישי (היום) תיפגש עם הילד חוקרת ילדים מיוחדת, שתחקור את טענותיו. עוד נמסר, כי “נפתחה חקירה והאירוע מטופל במלוא הקשב”.

2 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן