מוקד 110 – מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל

2
926
מוקד 110 - מוקד מידע ארצי. צילום: חטיבת דוברות המשטרה

מוקד מידע ארצי של משטרת ישראל – 110 נפתח השבוע ; מוקד 110 נפתח במטרה להגביר את רמת השירות לציבור ולהקל על מוקד 100 שיטפל רק במקרי חירום

לראשונה, נחנך ביום שני השבוע, מוקד המידע הארצי של משטרת ישראלי שמספרו 110. מוקד 110 נועד להגביר את רמת השירות לציבור ולהוות מוקד לאומי לקבלת מידע בנושאים משטרתיים. המוקד יעבוד לצד מוקד 100 שיתפנה מעתה לטפל רק במקרי חירום.

מהמשטרה נמסר, כי מדי שנה מתקבלות במוקד 100 למעלה משמונה וחצי מיליון שיחות. כ-40 אחוזים מהן עוסקות בקבלת מידע ואינן מוגדרות כשיחות חירום המצריכות שיגור ניידת לזירה והגשת סיוע לאזרח במצוקה. לפיכך הוחלט לפתוח מוקד נוסף – 110, אשר יקלוט את אותן מיליוני השיחות.

במשטרה סוברים, כי ויסות השיחות בין שני המוקדים יגביר את הקשב ואת המענה המבצעי של משטרת ישראל לשיחות חירום.

עוד נמסר מהמשטרה, כי "ראוי לציין, כי סוגיית הקמתו של מוקד מידע לצד מוקד 100 נבחן לאורך השנים במספר עבודות מטה, הן בשל היותנו ארגון לומד המבקש לשפר ולהתאים שירותיו לצרכי הציבור, והן בשל היכולת לשלב ולסנכרן טכנולוגיות מתקדמות ובשל החשיבות בהקמת מוקד מידע לאומי שיהווה כתובת אחת".

מוקד 110 – מוקד המידע הארצי יפעל במתכונת 24/7 ויספק תשובות מקצועיות בתחומי משטרה בראיה ארצית. התשובות תהיינה זמינות למוקדנים מתוך מאגר "שאלות תשובות" שהוכן מבעוד מועד ויעודכן בזמן אמת. נמסר, כי המאגר נבנה על בסיס ניסיון וידע ארגוני של שכיחות פניות ומידע נדרש וחשוב לציבור, כפי שהתקבלו עד כה במוקדים השונים.

"חשוב להדגיש, כי המוקדנים הפועלים במוקד המידע הארצי הוכשרו לתת מידע, אולם בנוסף לכך הוסמכו להשיב גם לפניות חירום, כך שבעיתות חירום או עומסים במוקדי 100, ניתן יהיה לווסת פניות למוקד המידע הארצי באופן חריג ונקודתי ולחילופין, לתת מענה מיידי לאזרח שחייג למוקד 110 בשוגג בעת חירום" ציינו במשטרה.

המוקד מסונכרן עם כלל מערכות המחשוב המשטריות ובכלל זה מערכות המנתרות כמות פניות וסיווגם, מערכת תקשור לליקויי שמיעה ודיבור, מערכות תנועה, חיבור למצלמות ועוד.

2 תגובות

  1. המשטרה של היום , אתה פונה לשוטר עם בעיה כל שהיא ,הוא אומר לך" אני מתל אביב אני לא עובד באזור הזה" זה אמיתי..

  2. המשטרה של היום , אתה פונה לשוטר עם בעיה כל שהיא ,הוא אומר לך" אני מתל אביב אני לא עובד באזור הזה" זה אמיתי..

Comments are closed.