60% מבוגרי מועדון הרובוטיקה של עמק חפר שירתו בקבע

0
4
מועדון הרובוטיקה - עמק חפר
מועדון הרובוטיקה של עמק חפר

שעה קלה לפני שארגון פירסט העולמי פרסם את המשימה החדשה הניצבת בפני קבוצות רובוטיקה מכל העולם המתחרות במסגרתו, התכנסו ביום שבת האחרון עשרות מבוגרי מועדון הרובוטיקה של עמק חפר, הורים, מנטורים, תורמים ושותפים לפרויקט – למפגש מחזורים וציון עשור לפעילות.

בכניסה לאודיטוריום המרכז האקדמי רופין הוצגו מספר רובוטים אשר נבנו על ידי בוגרי מועדון הרובוטיקה של העמק ואשר זכו בעבר בפרסים בתחרויות בישראל ובאלה הנערכות בארה”ב. תחרות הגמר הארצית תתקיים בעוד כשלושה חודשים בהיכל הספורט ביד אליהו, בסיומה ייקבע מי ייצג את ישראל בתחרות בארה”ב.

פירסט הנו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח, שייעודו לחשוף ולעודד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה. הארגון הוקם לפני כ-20 שנה על ידי היזם דין קיימן. מספר התלמידים המשתתפים בפעילות מדי שנה עומד על כ- 400,000 יחד עימם מעורבים כ-200,000 מורים, מדריכים ומתנדבים. הפעילות מגיעה לשיאה בתחרות רובוטיקה בינלאומית המתקיימת בארצות הברית.

פירסט ישראל הוקם בשנת 2005 ומשלב כ- 10,000 ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ. הפרויקט מתקיים בסיועם של הורים, מורים, מדריכים ומתנדבים מהקהילה הציבורית, האקדמית והעסקית. בעמק חפר הארגון החל לפעול לפני עשור – תחילה בבית הספר רמות חפר ולאחר מספר שנים הוחלט במועצה האזורית עמק חפר להפוך את המועדון לפעילות משותפת של שלושת בתי הספר התיכון בעמק.

במהלך הטקס סיפר ראש מועצת עמק חפר רני אידן, כי השנה החל לפעול בעמק פרויקט ניסיוני של לימודי רובוטיקה כבר בכיתות א ו-ב’ והוא זוכה להצלחה רבה. ”אנחנו רואים חשיבות רבה בחשיפת הצעירים למדע וטכנולוגיה והמטרה שלנו בשנים הקרובות היא לעודד עוד ועוד בנות לעסוק בתחום”.

אלי ברק מי שמוביל את מועדון הרובוטיקה בשנים האחרונות, תיאר את המיזם החדש שהולך ומוקם בעמק, “ירוק”. מדובר בבית של ידע אשר יכנס תחת קורת גג אחת בעלי מקצועות טכנולוגיים ויזמים יחד עם מועדון הרובוטיקה של העמק שזה יהיה משכנו החדש. ירוק יציע פעילות בתחום המדעים והטכנולוגיה גם למבוגרים ויכלול גם סדנא לפיתוח אבי טיפוס וחנות שתספק ציוד לקבוצות הרובוטיקה הפועלות בארץ.

מועדון הרובוטיקה של עמק חפר – סיפור הצלחה גם על פי הסטטיסטיקה

מועדון הרובוטיקה של עמק חפר מונה כיום למעלה מ-60 חניכים, מחציתם תלמידי חטיבת הביניים ומחציתם תלמידי החטיבה הבוגרת. עם המעבר בעוד כחודשיים למרכז החדש, מתכוונים בירוק לפעול להרחבת השורות ולצירוף חניכים נוספים למועדון.

בערב העשור הציגו הבוגרים סקר מעניין שערכו בין בוגרי המועדון, ממנו עולה כי 47% מהבוגרים התגייסו לצה”ל ושרתו בחיל המודיעין. 23% שרתו או משרתים בחיל האוויר כאשר שניים מהם הם טייסים. 7% בתותחנים, 5% בחיל התקשוב ו-5% בחיל הים.

46% מבוגרי מועדון הרובוטיקה הם קצינים בצה”ל, 60% משרתים בקבע. רבים המשיכו ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה: 15% בטכניון, 13% באוניברסיטת תל אביב ו-13% באוניברסיטת בן גוריון.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן