מוזיאון נתניה ישופץ; ייפתח באוגוסט עם תערוכת קבע

1
344
תערוכת הקבע במוזיאון נתניה. תמונת המחשה

מוזיאון נתניה, שאמור היה להיות במבנה זמני, ככל הנראה יישאר במבנה לתמיד; תערוכת הקבע תכלול גם אלמנטים חווייתיים.

גובשה סופית תערוכת הקבע שתוצב במוזיאון נתניה, אשר ישופץ במהלך החודשים הקרובים ויותאם לצרכים ולעקרונות המנחים. עם סיום השיפוצים בחודש אוגוסט, ייפתח המוזיאון בו ישולבו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ותוכניות המשלבות פעילות לילדים ולהורים. את הפרטים אישרה לנתניה און ליין – ksn מחזיקת תיק התרבות, חברת המועצה צ'וצ'י זילברברג.

מוזיאון נתניה שוכן ברחוב מקדונלד. תערוכת הקבע, שעיקריה ועקרונותיה גובשו במהלך השנתיים האחרונות על-ידי צוות מומחים בראשות מנהלת המוזיאון חווה אפל, צפויה לתעד את התפתחותה של העיר עד שלהי שנות השישים של המאה הקודמת.

על-פי הצפי יעבור החלל הנוכחי של המוזיאון תכנון מחדש – מה שיאפשר זרימת הקהל בצורה לינארית אל המוצגים השונים. בתערוכת הקבע, כאמור, יושם דגש על פעילות משולבת להורים ולילדים באמצעות שילוב משחקים, מצגות, פאזלים ומשחקי המחשה בהם, למשל, יתבקשו ילדים ללוות אוניית מעפילים ולחילופין לתכנן מחדש את העיר באמצעות משחק אדריכלי הכולל מבנים בסגנונות בנייה שונים בהם התאפיינה העיר נתניה בתקופות שונות.

בשל אופייה הייחודי של נתניה המורכבת משכונות ותיקות בעלות היסטוריה ואופי שונה, ישולב בתערוכת הקבע מידע על אופי השכונות והסיפורים האנושיים של תושביה בנקודות זמן שונות.

עיצוב תערוכת הקבע הופקד בידי סטודיו טוקן ואילו אוצרי התערוכה הם חגי וענת שגב, מומחים בתכנון והקמה של תערוכות היסטוריות ואמנותיות.

תגובה 1

Comments are closed.