מאחורי הסורגים

0
9
אילוסטרציה. פוטוליה

ביום שישי לפני כשבועיים בילה א.א. עם חבריו במרכז העיר. לטענתו, לקראת סיום הבילוי, נתן א.א. אגרוף למחסום ברזל שעמד שם. תוך שניות קפצו עליו שוטרים. לדבריו, אחד מהם חנק אותו, תפס אותו בגרון והוא נלקח לתחנת המשטרה. כשהגיע לתחנת המשטרה, דיבר איתו קצין משטרה, אשר שחרר אותו זמן קצר לאחר מכן.

 א.א. פנה חזרה למרכז העיר. כשהגיע לעיר התברר לו ששני חברים שהיו עמו נעצרו אף הם. בשיחה עם שוטר נאמר שמשחררים אותם בקרוב. מלווה באחת מחברות מועצת הנשים העירונית ורכזת השכלה גבוהה בעירייה, נסעו השניים לתחנת המשטרה לאסוף את החברים.

 א.א. סיפר לנתניה און ליין: “נכנסו ללובי של תחנת המשטרה, ניגשנו לאחת הפקידות בלובי ושאלתי אותה לגבי שני החברים שלי. היא הורתה לי להמתין בחוץ. טון הדיבור שלה היה אגרסיבי והיא צעקה. אחד השוטרים צעק בשאלה למה חזרתי והורה לי להמתין בחוץ. בו בזמן ראינו את  אחד החברים עם אזיקים. ניסיתי להסביר לשוטר, אבל הוא לא הסכים לשמוע. אמר לי שלא מעניין אותו ודחף אותי בחוזקה – תוך שהוא צועק שאעוף משם. שאלתי אותו למה שאעוף? בתגובה הוא דחף אותי פעם נוספת. הפעם נפלתי על הרצפה. השוטר צעק לחבריו לבוא לעזור לעצור אותי. הרמתי את הידיים ואמרתי: ‘תעצרו אותי, אין לי בעיה’. במקביל הורדתי את השעון שלי ומסרתי אותו לבחורה שהייתה איתי. אחד השוטרים שהגיע למקום העיף לה את היד וקרע את הצמיד שלה, צעק עליה בגסות, לכלך את פיו והורה לה לעוף משם. השוטרים אזקו אותי והכניסו אותי לתא המעצר”.

לאחר שעתיים הופתע א.א. לשמוע שהוא חשוד בתקיפת שוטרים. לדבריו, שני שוטרים טענו שהוא תקף אותם. “לא תקפתי שום שוטר. יש לי עדים – גם באירוע הראשוני במרכז העיר וגם בתחנת המשטרה שלא תקפתי שוטרים. נהגו כלפי וכלפי חבריי באלימות ובגסות, כשאנחנו לא עשינו דבר רע. עוד מאשימים אותי שתקפתי שני שוטרים. חמישה התנפלו עלי בתחנה: איך יכולתי לתקוף שוטרים-מה גם שהייתי על הרצפה!!”.

 א.א. מסר לנתניה און ליין, כי לא יוותר ויוכיח שלא עשה כל רע. הוא מתכוון לפנות למח”ש (מחלקת חקירות שוטרים) וכן לקצין תלונות הציבור, על מנת שיחקרו את אלימות השוטרים כלפיו וכלפי המלווה שלו. גורמים שהיו איתו הוסיפו, כי “לפעמים קיימת התחושה, שלעוצמת התגובה המשטרתית יש קשר לצבע עורו של החשוד. אנו מקווים, שזו רק תחושה”.

 מהמשטרה נמסר בתגובה לנתניה און ליין-ksn, כי “מבלי להתייחס לשאלת מהימנות הדיווח וסדר האירועים המופיעים בתוכן הפניה, במידה וברצונו של מי להלין כנגד התנהגות שוטרים עליו לפנות לקצין תלונות הציבור במשטרה”.