להיות אזרח

0
98
להיות אזרח בבית ספר גוונים. באדיבות עיריית נתניה

בערב יום העצמאות קיבלו תלמידי בית הספר לחינוך מיוחד "גוונים" את תעודת הזהות הראשונה שלהם ; המועד היה סימלי, המשמעות הייתה הרבה מעבר

בטקס המרגש שכותרתו: "להיות אזרח בישראל", במהלכו הוענקו תעודות זהות לחמישה ההתלמידים הבוגרים של בית הספר.

נורית גרף, מנהלת ביה"ס, ציינה, כי "לכל אדם, קבלת תעודת זהות הינה צעד משמעותי בחייו ומהווה נקודת ציון המסמלת את היותנו אזרחים בעלי זכויות וחובות, על אחת כמה וכמה לתלמידים מיוחדים, שתעודת הזהות מהווה מבחינתם נדבך נוסף בבניה של תחושת הזהות העצמית".

גרף הוסיפה: "אני מקבל את ההזדמנות לצמוח כמו האחרים ובכל זאת לשמור על הזהות הייחודית שלי…" זו תחושת הזהות של תלמידינו שנבנית במהלך כל לימודיהם בבית הספר, כאשר לתלמידינו מסופקים הצרכים הפיסיים, הקוגנטיביים, המוטוריים, החברתיים, אך יותר מכל – צורך השייכות, העומד בבסיס תחושת הזהות העצמית". עם קבלת תעודת הזהות, תלמידינו מחזקים את תחושת המסוגלות שלהם, להכרה ולגיטימציה להיות בוגר אחראי ועצמאי".

לנתניה און ליין – ksn נמסר, כי כי התלמידים קיבלו את תעודות הזהות בסיומה של למידה משמעותית וחשובה שהתקיימה לאורך כל השנה . בין הנושאים שנלמדו היו : העץ המשפחתי שלי, העיר נתניה, מדינת ישראל, סמליה וקישור הפרט לנושא.

הטקס נערך במעמד ד"ר אביטל לאופר, מחזיקת תיק החינוך בעירייה, דורית בירן, מנהלת המחלקת לחינוך מיוחד, קלרה חן, מנהלת היחידה לנכה ומשפחתו בעירייה, אסתי דוידי, מנהלת חטיבת שרת, ד"ר יהודית ברקוביץ, מנהלת יהודה הלוי לשעבר, הורים תלמידים וכן נציגים מבתי ספר בעיר: מבית החינוך "יבנה " , תלמידי חטיבת "שרת" ותלמידי בי"ס "אור התורה" מתל מונד.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן