דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

כ-50 אחוזים מהנהגים מתעסקים בטלפון בזמן נהיגה

כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק, אשר ביצע בדיקות בקרב נהגים בנתניה; חלק מהנהגים קראו עיתון תוך כדי נהיגה

כ-50 אחוזים מהנהגים מתעסקים בטלפון בזמן נהיגה

מדבר בטלפון הסלולרי. צילום אור ירוק

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו לאחרונה תצפיות ברחבי הארץ ובנתניה בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים מוסחת בזמן נהיגה. במהלך התצפיות נצפו למעלה מ-9000 נהגים במעל 140 רשויות ברחבי הארץ, בהן נתניה.

מתוך נתוני עמותת אור ירוק עולה, כי 47% מהנהגים בנתניה נצפו כשהיו עסוקים בפעולות נוספות, תוך כדי נהיגה. 15 נהגים דיברו בטלפון הנייד ללא דיבורית, 26 נהגים החזיקו את הטלפון הסלולרי בידם ואילו 12 נהגים נצפו קוראים עיתון או ספר.

עוד עולה מנתוני עמותת אור ירוק, כי 2 נהגים נראו מתגלחים או מתאפרים, 11 אכלו ו-7 התעסקו במושב האחורי.
מסקר שפרסמה לאחרונה עמותת אור ירוק ועוסק בהיסח דעת עולה כי 95% מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד, דבר שלא מפריע ל-54% להודות שהם עושים זאת. מהסקר עולה עוד כי 53% מהנשאלים הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה ללא דיבורית ו-86% הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה עם אוזניה או בדיבורית.

תפיסת הסכנות ברורה כמעט לכל הנשאלים  96% חושבים שזה מסוכן במידה רבה מאוד לגלוש באינטרנט וברשתות החברתיות במהלך נהיגה. 84% טוענים כי זה מסוכן במידה רבה מאוד גם לדבר בטלפון הסלולרי במהלך נהיגה. 24% מהנהגים חושבים שלדבר בטלפון במהלך נהיגה עם דיבורית או אוזניה גם היא פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד.

ארז קיטה מנכ”ל עמותת אור ירוק, מסר, כי “כדי לצמצם את התופעה המסוכנת של נהגים שעסוקים בהיסח דעת בזמן נהיגה, הגיע הזמן שהמדינה תילחם בנהגים שמזלזלים ומסכנים את החיים של כולנו, באמצעות הגברת הנוכחות המשטרתית בכבישים והגברת ההרתעה. כשנהג יראה ניידת משטרה בכביש הוא לא יחזיק את הנייד ביד, לא יתגלח ולא יסיט את המבט מהדרך. אם היו מספיק ניידות משטרה, אם הייתה אכיפה משמעותית ובולטת בכבישים, אם הנהג היה חושש באמת להיתפס הפעולות האלה היו נפסקות ותאונות רבות יכלו להיחסך”.

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים