דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

כפר יונה: שיא בבניית דירות

כפר יונה: שיא בבניית דירות

הדמיה - יח"צ

עכשיו זה רשמי, כפר יונה נמצאת בתנופת בנייה מעבר לממוצע הארצי. מחקר שערך מרכז הבנייה הישראלי ואשר מבוסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לשנת 2016 מגלה, כי היקף הבנייה החדשה בכפר יונה עומד כיום על 35.8 דירות לכל 1,000 תושבים. נתון זה גבוה בשיעור של 170% מהממוצע הארצי אשר עומד על 13.2 דירות ל- 1,000 תושבים.

המחקר בדק את כמות הדירות בפרויקטי הנדל”ן הפעילים היום ברחבי הארץ, והשווה אותם על פי גודל האוכלוסייה בכל עיר נכון לשנת 2016.
לדברי דורית סדן, סמנכ”ל שיווק ומכירות בחברת שיכון ובינוי נדל”ן “שכונת שרונה צפויה לכלול בסופו של דבר כ- 2,000 יחידות דיור חדשות שיחלו להתאכלס כבר בתוך שנה וחצי ובסך הכל צפויים להתגורר בה כ-7,000 תושבים חדשים. היא מושכת אליה ביקושים בעיקר מצד משפחות צעירות בחתך סוציו-אקונומי בינוני גבוה מאזור השרון וגוש דן כמו רעננה, כפר סבא, הרצליה ונתניה. בהשוואה לערים הסמוכות בשרון, שכונת שרונה מספקת להם אלטרנטיבה אטרקטיבית מבחינת מחיר איכות מגורים ונגישות, כמקום לרכוש בו את דירתם החדשה”

בבדיקה שהתייחסה לישובים בהם יש כיום מעל 10,000 תושבים ניכרים פערים גדולים בין הישובים בארץ, כאשר בחלק מהישובים יש בניה בהיקף של עשרות דירות עבור כל אלף איש, ובחלק הבניה היא בהיקף נמוך מאד של פחות מדירה אחת לכל 1000 תושבים.

עוד עולה מהמחקר, כי העיר בה נבנות כיום הכי הרבה דירות ביחס לאוכלוסייה היא באר יעקב, שם נבנות כיום 83.5 דירות עבור כל 1000 תושבים בעיר – יותר מפי 6 מהממוצע הארצי. היקף בניה גבוה קיים גם בראש העין – 73.8 דירות עבור כל 1000 תושבים.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.