כיצד נחסוך כסף/ מנחם אילוז

16
57
עיריית נתניה גובה גם על שלט זמני מתוך החנות. צילום באדיבות התאחדות בעלי העסקים והסוחרים בנתניה

מסתבר, שניתן להחליף את השילוט הזמני שאנו משלמים עליו לעיריית נתניה, ללא הגבלה באותו מחיר. איך עושים את זה וחוסכים כסף רב? כבר אסביר

הקדמה: אני אחשוף מידע שלא כולם יודעים לגבי מדיניות השילוט הזמני בעיריית נתניה. שווה לקרוא ולהפנים.

אז מה זה שילוט זמני? ובכן, שילוט זמני הוא שילוט שרבים מאיתנו תולים, בדרך כלל על הויטרינות של העסקים. מבצעים, הנחות, הודעות חג שמח, מכירת חיסול וכו'. מדובר בשלט, שעשוי פעמים רבות מבריסטול, שמתחלף בתדירות גבוהה.

על-פי חוקי העזר של עיריית נתניה, כל שלט – לא משנה לכמה זמן ניתלה – מחויב באגרת שילוט לשנה שלמה. גם אם, למשל, תליתם דף נייר בגודל A4 וכתבתם עליו "חג פסח שמח" והורדתם אותו לאחר שבוע, אם נציגי העירייה תיעדו את השלט, אתם תחויבו בתשלום אגרה שנתית.

בנימה אישית, אין ספק שמדובר באגרה לא הוגנת, הגובלת באבסורד אחד גדול, שחוצפתה היא בכך, שעל דבר זמני יש לשלם שנה שלמה. ואולם, עד שיתוקן החוק המעוות הזה – ישנן דרכים לנצלו לטובתנו ועל הדרך לחסוך כסף רב.

איך עושים זאת? בבירור אשר ביצענו מטעם התאחדות בעלי העסקים מול מחלקת רישוי עסקים נתניה, התברר שיש הסדר לשילוט זמני מתחלף. דהיינו, ניתן לשים שלט זמני, להיות מחויב באגרה לשנה – אבל ובאותה נשימה – ניתן להחליף את השילוט ללא הגבלה, כמה פעמים שרוצים, באותו המחיר.

כדי לעשות זאת, ישנם מספר תנאים פשוטים: על השילוט המוצמד, בדרך כלל לשמשת העסק, להיות ממוקם באותו המקום בדיוק ובאותו הגודל בדיוק. לא פעם אחת שלט גדול ופעם שנייה שלט קטן – אלא באותו הגודל כל העת. אז, ניתן לשנות כמה פעמים שמתחשק לכם את תוכן הטקסט עצמו.

למרות שהסדר זה קיים תקופה מסוימת, מסתבר שמרבית הסוחרים כלל לא ידעו על-כך. וזה חבל, כי אם כבר חייבים לשלם אגרת שילוט לא מוצדקת ולא הוגנת לשנה שלמה, לפחות ננצל זאת ונהפוך את הנקודה אותה נקבע לשילוט הזמני, כמעין לוח מודעות המתחלף הפרטי שלנו- לפחות עד שנצליח בהתאחדות בעלי העסקים בנתניה לתקן את חוקי העזר ולהתאימם למאה הנוכחית.

16 תגובות

 1. חבל מאוד שבעלי העסקים בעיר נאלצים לעשות סלטות אחורה בשביל להמשיך לחיות, העירייה דוחקת את רגליהם החוצה ואז מתפלאים שמרכז העיר נראה כמו בשנות ה-80

 2. ענק! ממש עוקף בג"צ. עכשיו השאלה היא אם יש מצב שיש בעל תפקיד בעירייה שמועסק במיוחד בבדיקת התאמת גדלי הפרסום הללו בפועל ומעקב פרטני אחרי כל שלט ושלט בכל בתי העסק ברחבי העיר – שמא הוא חרג בכמה ס"מ מהגודל המאושר באגרה…ומה קורה אם חרג בעל העסק ב1.8 ס"מ מהמוסכם??

 3. סוף סוף יהיה לבעלי עסקים גוף ,שהתיחס לכול מה שנוגע לעסק שלהם . לא רק מנקודת המבט של הפקידות העירונית , אלה מתוך נציג של בעלי העסקים, שחי יום יום את נסיון ההישרדות היום יומי שלנו.

 4. למרות שזו חוצפנ ממדרגה ראשונה לגבות כסף עבור שילוט זמני. הרעיון לכשלעצמו נהדר… רק שבעריית נתניה עובדים מוחות מעוותים שימשיכו לחשוב איך וכיצד לגבות כסף על תוכן השילוט…. עוד יבקשו שהשילוט יהיה אך ורק קשור במישרין ובמאת האחוזים לעסק הרלוונטי…… חוצפה!!!
  אני בטוחה שלא יעצרו כאן. הכסף הנכנס לקופת הערייה ממסיי השילוט הוא עצום. ויש אינטרס מובהק לא להקטין אותו…. חייבים להמשיך להלחם.
  תודה לך מנחם אילוז על עבודתך הקשה ימים ולילות לטובת על העסקים בנתניה. יישר כח

 5. תודה על ההערה המתקנת.
  אבל הסר דאגה מליבך -בקרוב הם עוד ימצאו אגרה חדשה-עיין ערך אגרת שמירה החדש שהחלו לגבות בחודש האחרון-
  עיריית נתניה תדאג קודם כל למלא את קופת העירייה ומיד אחר כך תדאג לחלוב עוד ועוד ועוד את האזרחים משלמי המיסים
  שיהיה לנו בהצלחה…

 6. השלב הבא זה אגרה לפי מספר אותיות בשלט .
  אבל עריית נתניה הודיעו שהם באים לקראת העסקים ובסופי שבוע וחגים תיהיה הנחה על האותיות : ז, ס , ע וגם -פ סופית ( ף)

 7. כל הכבוד מנחם! כל דרך להוריד את ההוצאות היא דרך ברוכה! יחד עם זאת בעל עסק תמיד חייב לחשוב איך הוא מגדיל את ההכנסה, שם המפתח להצלחה…:-)

 8. מנחם וחברי ההתאחדות עושים ככל יכולתנו להעלות את מודעות בעלי העסקים למה שקורה סביבם. אנחנו בודקים איך אפשר להקל, איך אפשר לחסוך, ואיך אפשר להילחם בבירוקרטיה בעיר. בעזרתכם נצליח!!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן