יום קהילה במגן דוד אדום

0
163
הדרכות מצילות חיים. צילום דוברות מד"א

יום הקהילה הארצי במד"א יצויין מחר – יום שלישי, ה-28 באוגוסט. במסגרת יום הקהילה, יערכו צוותי מד"א מגוון רחב של הדרכות ופעילויות ברחבי הארץ שמטרתן לעורר את המודעות הציבורית להצלת חיים ולהעניק לקהל הרחב כלים בסיסיים במקרה חירום רפואי.

כלל העמדות ברחבי הארץ יפעלו בין השעות 16:00-20:00, ולקראת פתיחת שנת הלימודים ישימו צוותי ההדרכה של מד"א דגש על החייאות בילדים ועל טיפול מיידי בחנק. עוד ייערכו בנקודות הפעילות גם הדרכות להחייאת מבוגרים, הדרכות לרעידות אדמה ובחלק מהעמדות גם ייערכו בדיקות לחץ דם לעוברים והשבים ויוצבו ניידות שירותי הדם של מד"א לטובת התרמות דם. בנתניה יערכו צוותי מד"א הדרכות בקניון עיר ימים.

נתנאלה כהן, המרכזת את הפרויקט לשנה זו במסגרת אגף ההדרכה וההסברה במד"א: "מד"א עורך ימי קהילה בכל רחבי הארץ במטרה להביא את הקהילה להכיר ביכולותיו של הארגון ולרכוש מיומנויות בסיסיות בהצלת חיים. מד"א שם לעצמו למטרה ללמד את כל האוכלוסייה החייאה ועזרה ראשונה והפעילות בקהילה היא חלק בלתי נפרד ממטרה זו".

ימי קהילה אינם זרים לפעילות מד"א. במהלך חופשת הקיץ, למשל, נערכו במרחב דן שישה אירועי קהילה שונים בנקודות שונות ברחבי תל אביב, בהם השתתפו אלפי מבקרים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א רואה חשיבות רבה בחיזוק הקשר עם הקהילה והעלאת המודעות הציבורית לפעולות החייאה. הארגון שם לו למטרה להעניק לכל אזרח בישראל את הכלים הבסיסיים להצלת חיים, שכן במקרים אלה- כל דקה קובעת. מד"א ימשיך לעמוד לצד אזרחי ישראל ולהציל חיים".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן