טיפוח עור הפנים לבני נוער הסובלים מעור שומני עם פצעונים

ננסי ירחי ריכזה במיוחד לקוראי נתניה און ליין שמונה טיפים אשר יסייעו לבני נוער הסובלים מעור שומני עם פצעונים בכל הקשור לתהליך טיפוח עור הפנים. 

0
349
טיפוח עור הפנים בקרב בני נוער - ננסי ירחי
ננסי ירחי, מנהלת מותג וישי ולה רוש פוזה. צלם מוטי פישביין.

טיפוח עור הפנים מעסיק בני נוער רבים בגיל ההתבגרות. הלחץ החברתי, לצד הרצון להיות במיטבנו, מהווים חלק מהסיבות.

במיוחד עבור גולשות וגולשי נתניה און ליין, ריכזה ננסי ירחי, מנהלת קשרים רפואיים במותג הדרמו קוסמטיקה וישי – VICHY ומותג לה רוש-פוזה  LA ROCHE–POSAY, טיפים שווים במיוחד.

ננסי, מהם הגורמים העיקריים לפצעים בקרב בני נוער?

"גנטיקה, שינוי בהורמונים, זיהום אוויר, חשיפה לשמש, לחץ, מזון. כל הפרמטרים הללו יכולים לגרום לעור שומני, עם פצעונים או פצעים".

"…העור סובל מייצור יתר של סבום (שומן בעור), ולא יודע להוציא אותו. התוצאה: ברק בעור הפנים, נקודות שחורות, מיקרו-ציסטים ונקבוביות מורחבות".

באיזה גיל בני נוער סובלים מפצעים ופצעונים?

"זה מתחיל בגיל ההתבגרות (סביבות 12/13), אבל היום בכל העולם נשים וגברים סובלים מעור שומני ופצעים. לעתים, גם בגיל 30, 40. אפילו מעל 50".

איך אפשר למנוע את התופעה הזאת?

"עור מעורב, שומני, עם פצעונים או פצעים דורש שגרת טיפוח עקבית ומתמידה. חשוב לבחור בסבונים יעילים ועדינים המכילים אבץ כדי להפחית את רמת השומן בעור, ולגרום להתחדשות התאים. פילינג עדין".

"המטרה היא לנקות את העודף שומן והתאים המתים שהצטברו על פני העור וסותמים את הנקבוביות. בנוסף לסבון, מומלץ להשתמש בקרם לחות טיפולי שמיועד לעור שומני".

טיפוח עור הפנים בקרב בני נוער – כל התורה על רגל אחת

למה במסגרת טיפוח עור הפנים כל כך חשוב לטפל בפצעונים?

"כל פגם יכול להפוך לצלקת, במיוחד בעור כהה, או בסימן אדמומי בעור בהיר. הדלקת הנמצאת בבלוטת החלב, עוברת לתאים המכילים מלנין. אז נוצרת תופעת פיגמנטציה".

"חיוני לטפל בעור עם פצעים הכי מהר שאפר כדי למנוע צלקות עתידיות. מומלץ לבחור בטיפוח המסייע בהפחתת הסימנים".

"קרם הפנים צריך להכיל רכיבים אנטי-דלקתיים, עם שילוב של רכיבים המסייעים להתחדשות התאים, כגון פילינג עדין. מאוד חשוב בעור מעורב עד שומני לטפל באופן יומיומי ולא לבצע טיפול אגרסיבי פעם ברבעון".

האם טוב לעור עם פצעים להיות בשמש?

"לא, ההפך. חשוב לא להיות בשמש, היא מזרזת את פעולת בלוטות החלב. בימים הראשונים יש הרגשה שהפצעים מתייבשים, ושהעור נראה יותר טוב. בהמשך, העור מתעבה ויותר פצעים מופייים על העור".

מה השפעה של אקנה על דימוי עצמי?

"יש מקרים שההשפעה היא רצינית: נערות ונערים לא יוצאים מהבית בגלל פצעים רבים על עור הפנים שלהם. יש גם מקרים קיצונים של דכאון".

מה הטיפים שאפשר לתת לאנשים הסובלים בפצעים או פצעונים?

"חשוב כל הזמן "מניעה", להשתמש במוצרים דרמו-קוסמטיים המסייעים בהפחתת רמת הסבום בעור, בקילוף עדין של התאים המתים והמצטברים בנקבוביות".

"שגרת טיפוח המבוססת על רוטינה נכונה ומתמידה, זה הסוד בטיפוח לעור הסובל מפצעים. חובה לשטוף את הפנים פעמיים ביום עם סבון מותאם. לבחור בקרם פנים מיועד לעור שמן הנוטה לפצעונים".

"כמובן, כלל ברזל: לא לפוצץ פצעים, כדי למנוע צלקות. להימנע מחשיפה לשמש ולהקפיד על מריחת קרם הגנה מותאם לעור שמן (לא קומדוגוני)".

"חשוב מאוד לאכול בריא. חשוב להימנע ממוצרים אגרסיביים, המייבשים יותר מידי את העור ואשר הגורמים לייצור יתר של סבום כתגובה לטיפול האגרסיבי מידי".

מוצרי וישי משווקים בבתי מרקחת פרטיים ברחבי הארץ, תוך קבלת ייעוץ מקצועי על ידי צוות בית המרקחת.

לבירור בית המרקחת הקרוב 09-7730800

את מוצרי לה רוש-פוזה ניתן להשיג בבתי מרקחת פרטיים, ברשתות הפארם, בקופות החולים מכבי, מאוחדת ולאומית ובקנייה און-ליין באתרי המכר השונים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן