חשד: נשכר להתנקש בשני ישראלים והתחרט

0
14
צילום fotolia

לפני כחודש התקבלה במשטרת ישראל תלונה מתושב תל אביב בן 51, שסיפר, כי לפני חודשיים, במהלך פגישה, שהתקיימה בנתניה, עם חברו, תושב תל אביב בן 45 , ניגש אליהם גבר ומסר כי הם חייבים שמונה מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם.

בפגישה נוספת של השניים עם החשוד , סיפר להם האיש שנשכר לבצע, לכאורה, את ההתנקשות, כי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה. החשוד הציע לשניים, כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו, הושלמה.

עם קבלת התלונה נעצר לחקירה החשוד, בן 38 מנתניה, שם סיפר, כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית. החשוד סיפר, כי במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עימו.

השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר והוא רוצה שיירצחו על ידו. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות.

מהחקירה עלה, כי המתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים מיליון דולר והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של הקורבנות אותם היה אמור לרצוח.

החשוד סיפר כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו 5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים.

בהמשך, סיכם החשוד עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה. התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם 8 מיליון דולר, “שייפרד ממנו לשלום”.

באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי “נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום” ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לחשוד כי במידה והמתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו.

החשוד נעצר כאמור ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ”ש השלום בפ”ת. על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע בפ”ת הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת בשלושה ימים והוסר חלקית צו איסור הפרסום באופן שהצו עודנו חל על כל פרט מזהה של החשוד.

מהמשטרה נמסר, כי בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה להארכת מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן