חלון בזמן

0
149
עומר גונן-האלה, נתניה
עומר גונן-האלה

כשבודקים את קורות חייו של עומר גונן-האלה מגלים שבשלושים ושמונה שנותיו הספיק ליזום, ליצור ולהשתתף בעשרות הפקות מוסיקליות בארץ ובעולם. ביולי האחרון יצא אלבום הסולו החדש שלו, “חלון בזמן”.

“אני נתנייתי במקור, נולדתי וגדלתי בנתניה עד גיל 17. לאחר מכן עברנו לפרדסיה, אחרי הרבה שנים הסתובבתי בעולם וכרגע אני גר בפרדס-חנה”, פותח עומר בראיון לנתניה און ליין – נתניה.

איך אתה מגדיר את עצמך?
“אני מוזיקאי מילדות. התחלתי בקונסרבטוריון העירוני נתניה ותזמורת הנוער של נתניה. ניגנתי על חליל צד. למדתי בתיכון לאומנויות הבמה תלמה ילין, שירתי בתזמורת צה”ל ולמדתי גם בעולם: בהודו, בבוסטון, בברזיל ועוד. הסתובבתי בהרבה מאד מקומות, ניגנתי בכל מיני הרכבים”,

אילו, למשל?
“הרכב ברזילאי בשם “קריוקה”, אני מנגן איתו משנת 2005. הקלטנו יחד אלבומים והופענו הרבה בכל העולם. ברוב שנותיי הייתי מלווה בעיקר כחלילן. בארץ, בהרכב ישראלי שנקרא “נאגווה”, אותו הקמנו אני, שלמה עוז ושי מיבר שהוא אינו בחיים, לצערי. הוא נהרג בתאונה בברזיל לפני תשע שנים”.

בשנים האחרונות, לצד המוזיקה, נחשפת גם לשירה 
“נכון. למדתי תרפיה בקול והתעסקתי בשירה מכל מיני צדדים: לא רק בצד המוזיקלי אלא מהצד הטיפולי. התחברתי יותר ויותר לעניין השירה והשנה, לאחר שלוש שנים של עבודה, הוצאתי אלבום שנקרא “חלון בזמן”. השירים שם, כמעט כולם, נכתבו והולחנו על ידי. יש שם שיר אחד, “מתנה”, שהמילים שלו נכתבו על-ידי הזמרת מרינה מקסימליאן בלומין שכתבה לזכרו של שי, אשר היה חבר משותף. יש עוד שיר של נתן יונתן שהלחנתי, עוד אחד שהלחן הוא של אבישי כהן. רוב האלבום מורכב משירי אהבה, שירי התבוננות בחיים. לירן קהת הוא המפיק המוזיקלי של כל הטוב הזה”.

לאחרונה נולדו לך תאומים. אז מזל טוב וגם… איך מצליחים לנהל חיי משפחה לצד היצירה?
“בעיקרון, חשוב לומר שהופעתי עם האלבום הרבה לפני שהוא יצא. השירים, שהם בני כמה שנים, רק עכשיו רוכזו. מאז שהקטנטנים נולדו לקחתי קצת הפסקה ואני עובד עכשיו על השיווק, יח”צ ורדיו אבל ברור שזה אפשרי. זה העיסוק העיקרי שלי, הפרנסה שלי, עיקר העשייה. אני מנגן בתיאטרון הקאמרי במחזות זמר וגם מעביר סדנאות לתלמידים ולמורים בארץ וברחבי העולם, הן עוסקות בלחבר אנשים לעוצמה של מוזיקה, לשנות את החיים שלהם. מוזיקה משפיעה על כולם, נוגעת בכולם- לא משנה גיל, שפה, אזור. דרך הקשבה, שירה, קצב ועוד, אפשר להביא לשינוי בחיים של אנשים, לפתוח קשר, רגשות, להזיז דברים. זה כלי חזק לעבודה וזה משהו שבעיקר מעניין אותי, לכן אני לומד ומלמד את זה המון”.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן