דלג על המודעה

חוד החנית של זקא באימון בנתניה

יחידת הצוללים של זקא - חוד החנית, ערכה הבוקר אימון בחוף סירונית בנתניה; הצוללים ערכו אימונים באיתור נעדר במים ובעמידה באתגרים בשטח

חוד החנית של זקא באימון בנתניה

סיירת מיחידת הצוללים של זק"א באימון בחוף סירונית. צילום דוברות זק"א

צוות “חוד החנית” – סיירת של יחידת הצוללים של זק”א, המתנדבים בכל ימות השנה, ערכו ביום שישי בשעות הבוקר אימון בחוף סירונית בנתניה. באימון השתתפו 15 צוללים

מזק”א נמסר, כי מדי שנה מוקפצים מתנדבי היחידה לחוף סירונית ולחופים הסמוכים לו במטרה לאתר נעדר במים. בעקבות תרחישי האמת שאירעו בעבר, בחרו הצוללים לערוך את האימון בחוף סירונית, על מנת להכיר את האתגרים החבויים בו והקשיים בהם יתקלו הצוללים במהלך החיפושים.

בין היתר מתאמנים הצוללים בשימוש ב”זקא סקוטר” מנוע תת ימי שפותח ע”י זק”א המאפשר שינוע צוות של שישה צוללים לחיפוש מתחת למים.

יחידת הצוללים של זק”א עלתה לאחרונה לכותרות לאחר שהתגייסה במהלך חג הפסח לחיפושים בכנרת אחר שלושת הצעירים, לירון כראדי ז”ל, נחמן איטח ז”ל ואיתמר אוחנה ז”ל. עם היוודע דבר היעלמותם של שלושת הצעירים, הגיעה יחידת הצוללים, למקום, בהתראה קצרה, והצטרפה לצוותי החיפוש הרבים של כוחות ההצלה. יחידת הצוללים של זק”א, בנוסף למתנדבים רבים אחרים, עשתה ימים כלילות בחיפושים. הצוללים לא עזבו את השטח, אלא רק לאחר שגופות הנעדרים נמצאו. ביום שישי, כאמור, התאמנה היחידה בין השאר בחיפוש אחר נעדרים.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים