דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

הקלה משמעותית לעשרות אלפי בעלי עסקים

ועדת הפנים של הכנסת אישרה מהפכה ברפורמת רישוי עסקים; זאת כחלק מהמדיניות העירונית להקלה על עשרות אלפי בעלי העסקים בעיר

הקלה משמעותית לעשרות אלפי בעלי עסקים

רחוב הרצל. תמונת ארכיון. צילום רן אליהו

בשורה לבעלי העסקים בנתניה – ועדת הפנים של הכנסת אישרה מהפכה ברפורמת רישוי עסקים שעיריית נתניה ועיריית תל אביב-יפו היו שותפות בהובלתה. הרפורמה ברישוי העסקים תקל על עשרות בעלי העסקים בעיר.

לאחר שנתיים מאומצות של עיריית נתניה ועיריית תל-אביב-יפו כחלק מפורום ה-15 של הערים עצמאיות והאיגוד הארצי לרישוי עסקים אושרה, ביום שני השבוע, בוועדת הפנים של הכנסת רפורמה מהפכנית בנושא רישוי עסקים – החוק החדש שופר מאד מההצעה המקורית של משרד הפנים והוא משנה חיים עבור בעלי עסקים בעיר.

מטרת החוק החדש הוא להאריך כמה שיותר את תוקף הרישיונות לעסקים והקמת מרכז שירות עירוני, כל זאת בכדי לצמצם את חוסר הודאות של בעלי העסקים ולחסוך להם כסף רב בתהליך קבלת הרישיון. כמו כן, העברת בעלות בעסק ללא שינוי מהות, לא תגרור תהליך של רישיון עסק מחדש.

מעיריית נתניה נמסר, כי מדובר בבשורה גדולה לבעלי עסקים מכיוון שעסקים רבים נאלצים כיום לעבור כל תהליך רישיון מחדש, דבר הכרוך בעלויות כבדות ובבירוקרטיה. בניגוד למה שהיה עד היום, כשליש מהעסקים בעיר יוכלו מעתה להוציא רישיון עסק על סמך מילוי תצהיר ותוקפו יהיה ל-10 שנים.

ח”כ יואב קיש, יו”ר וועדת הפנים הוביל בהצלחה את השינוי בחוק יחד עם לשכת רוה”מ, משרד הפנים, הרשויות נתניה ותל- אביב-יפו הנמנות בפורום ה-15, מרכז השלטון המקומי, איילת וסרמן, מנהלת אגף רישוי עסקים וכן יו”ר האיגוד הארצי לרישוי עסקים ומנהל אגף רישוי עסקים נתני ה, נפתלי קאיקוב, אשר פעלו להעברת החוק בוועדת הפנים כך שיכלול הקלות רבות ככל הניתן לבעלי העסקים.

עיקרי החוק החדש: תוקף רישיון למסעדה עלה מ-3 ל10 שנים, ברים ופאבים תוקף רשיון עלה משנה ל-5 שנים, מועדונים משנה לשלוש שנים, בתי מלון 10 שנים, מספרות 10 שנים, טיפולי יופי וקוסמטיקה 10 שנים, מרכולים 10/15 שנים והעברת בעלות בעסק ללא שינוי מהות לא יפתח את תהליך הרישיון מחדש.

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים