דלג על המודעה

המדינה תשלם הוצאות הנאשמים

בית משפט השלום בחיפה הטיל על המדינה לשלם הוצאות שיא לנאשמים בשל פגיעה בהם; במשך כשלוש וחצי שנים לא הועבר לפרקליטיהם מלוא חומר החקירה ובכך טענו נפגעו זכויותיהם

המדינה תשלם הוצאות הנאשמים

עורך הדין ד"ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה

ענישה מכאיבה ספג בסוף השבוע האחרון מערך התביעה הפלילית, לאחר שבית המשפט השלום בחיפה, גזר על המדינה לשלם סך של 20 אלף שקלים לארבעה נאשמים בהפעלת אולם אירועים בחדרה, שלא כדין.

פרקליטיהם של הנאשמים עו”ד ד”ר ניסן שריפי מנתניה ועו”ד ליאור דב, טענו במהלך הדיונים, כי כשלוש וחצי שנים מאז הוגשו כתבי האישום טרם הומצא לידיהם מלוא חומר החקירה. הפרקליטים טענו, כי בכך: “נפגעו זכויות הנאשמים פגיעה בלתי מידתית וב”כ הנאשמים אינם יכולים לכלכל את הגנתם, שעה שאינם יודעים אם כל חומר החקירה נמצא בחזקתם”.

הפרקליטים אף ביקשו מבית המשפט לבטל את כתב האישום עקב הפגיעה בנאשמים. בית המשפט החליט בשלב זה, כי אין מקום להורות על ביטול כתב האישום, אך נוכח התנהלות המדינה, יש לחייבה בהוצאות הנאשמים. “האיזון הראוי בין הפגיעה בזכויות הנאשמים לאינטרס הציבורי המצדיק את מיצוי הבירור, נמצא בפסיקת הוצאות משמעותיות לטובת הנאשמים”.

השופט ערן קוטון ציווה על המדינה לשלם סך של 5000 שקלים לכל נאשם – ובסך הכל 20 אלף שקלים. בהחלטתו הוסיף, כי המדינה נדרשה להתייחס לאפשרות פסיקת הוצאות, אך בחרה להחריש בעניין זה.

נתניה און ליין

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים