דלג על המודעה

המדינה ערערה על העונש – בית המשפט המחוזי הקל

למרות שבית המשפט קיבל את ערעור המדינה קיצר בית המשפט המחוזי את העונש והקל עוד יותר: תושב נתניה שגידל מעבדת סמים בביתו נדון רק לחודש עבודות שירות

המדינה ערערה על העונש – בית המשפט המחוזי הקל

מייצג. עו"ד מירון רוזנטל

לפני כשנה הורשע תושב נתניה (37) בגידול סמים לאחר שנמצאה בביתו מעבדת סמים. מכתב האישום שהוגש נגדו נטען, כי הנאשם החזיק וגידל סם מסוגן מסוג קנאביס במשקל כולל של 16.68 ק”ג.

בתסקיר מבחן שנעשה לנאשם פורט בהרחבה מצבו הרפואי וכן ההיתר שקיבל לשימוש בקנאביס רפואי עקב מצבו הרפואי. יתרה מזאת, קצינת המבחן התרשמה כי הנאשם לא פעל ממניעים עבריינים. בית המשפט קיבל את טענות פרקליטו, עו”ד מירון רוזנטל ואת המלצות שירות המבחן, ודן את הנאשם ל-300 שעות לציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 100 שקלים.

בעקבות גזר הדין הגישה המדינה ערעור על קולת העונש. בהודעת הערעור טענה המדינה, כי שגה בית המשפט שלא נתן את המשקל הראוי והמתבקש לחומרת העבירות בהן הורשע הנאשם ואף ביקשה לשלוח את הנאשם לחצי שנה של עבודות שירות למען הציבור.

כמו כן טענה המדינה, כי “בית המשפט שגה בכך שלא נתן כלל משקל לפגיעה באינטרס הציבורי בענישה ממשית ומרתיעה, כאשר מדובר בעבירות חמורות הפוגעות בביטחון הציבור באופן ממשי, ואשר הפכו למכת מדינה של ממש”.

למרות שבית המשפט המחוזי – מרכז קיבל את ערעור המדינה, השתכנעו השופטים מטיעוניו של עו”ד מירון רוזנטל והקלו עוד יותר. השופטים זהבה בוסתן, שמואל בורנשטיין ואב בית הדין, אברהם טל, גזרו על הנאשם חודש מאסר בפועל שירוצה בעבודות שירות.

עו”ד מירון רוזנטל מסר בתגובה לעיתון נתניה און ליין – נתניה, כי “אני שמח שמדינת ישראל היא מדינת חוק ושופטי בית המשפט פעלו כפי שפעלו והחליטו מה שהחליטו”.

כתבות נוספות העשויות לעניין אתכם: 

כך איתר צייד הפדופילים חשוד בפדופיליה שפעל באזור

נתניה: מכר סמים לסוכן סמוי ושוחרר למעצר בית

נלכד עם סמים, נדון מאסר, ערער ויבצע במקום עבודות שירות

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים