החצר הנשית בנתניה על שם מיכל בן-רעי

0
151
מיכל בן רעי ז"ל, הקדישה חייה להתנדבות למען נשים והקהילה, צילום מתוך דף הפייסבוק

לזכרה של מיכל בן-רעי, תושבת נתניה עד השנה האחרונה, שנפטרה במפתיע יומיים לאחר לידת ממחלת הסרטן, הודיעה ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, כי החצר הנשית בעיר תיקרא על שמה.

החצר הנשית בנתניה מהווה מרחב פתוח, רב תרבותי, מגן ומעצים לנערות ונשים צעירות (בגילאי 13-30) במצבי מצוקה וסיכון ובפני כל מי המבקשת תמיכה חברתית, רגשית, חינוכית או טיפולית.

מיכל בן רעי שהיתה מתנדבת, פעילה חברתית ומקימת "מעגל נשים נתניה" התנדבה גם ב"חצר הנשית" בנתניה וסייעה בפרויקטים שונים למען הנשים. בשנת 2013 קיבלה מיכל את אות ראש העיר למתנדבים מצטיינים.

מיכל בן רעי, שהייתה בחודשי הריון מתקדמים, הגיעה לבית חולים "מאיר" בכפר סבא עם כאבים וקשיי נשימה. לאחר בדיקות התברר, כי מיכל חולה בסרטן ריאות אלים. בהחלטה רפואית הוחלט להציל את התינוקת באמצעות ניתוח קיסרי. ביום שני, בשבוע שעבר, ילדה מיכל את בתה. יממה לאחר מכן, בשל מצבה הרפואי, הוחלט להעניק למיכל טיפול ראשון נגד הסרטן. אולם, גופה לא עמד בטיפול וביום רביעי – יומיים לאחר שילדה את בתה – נפטרה מיכל.

בדברי הספד סיפרה פיירברג-איכר על מיכל: "אישה מדהימה, יפה חיצונית ויפה עוד יותר פנימית. באישיותה הקורנת והכובשת הצליחה להקים את מעגל הנשים בנתניה, עיר מגוריה עד השנה האחרונה בה עברה לאבן יהודה, מתנדבת בכל רמ"ח אבריה שעל עשייתה והתנדבותה זכתה באות המתנדב. הלב נשבר כשנודע לנו על לכתה מאיתנו כך באמצע החיים ואין מילים שיכולות לבטא את גודל הכאב על האובדן הקשה, אין מילים שיכולות לנחם את בן הזוג ואת שלושת ילדיה הקטנים, ביניהם תינוקת בת יומיים. בעוצמות בה ניחנה אין לי ספק שהיא תמשיך להגן על משפחתה ועל כלל האנשים שזכו להכירה. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים".

פיירברג-איכר ניחמה את בני משפחת בן-רעי וסיפרה על כוונתה לקרוא לזכרה של מיכל את החצר הנשית: "החצר הנשית הוקמה במיוחד עבור נערות, צעירות ונשים הזקוקות לסיוע, תמיכה והעצמה ומשמש עבורן כ'בית שני'. עשייתה הרבה של מיכל, תרומתה והתנדבותה של מיכל למען הקהילה ולמען נשים תיזכר לנצח ואין מתאים מלהנציח את זכרה במקום אשר יוצר שינוי מהותי בחייהן של הנשים ומאפשר להן הגשמה והעצמה".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן