דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

פרשת ליקויי הבטיחות במבנים: דאגה לעובדים

בהסתדרות מאשרים: בוחנים האפשרות להכרזת סכסוך עבודה בבית משפט השלום ובמבנה מס הכנסה על רקע דו"חות כיבוי אש המצביעים על ליקויי בטיחות

האם יוכרז סכסוך עבודה לקראת השבתת עבודתם של עובדי המדינה בנתניה, זאת עקב עבודתם במבנים עם ליקויי בטיחות? לטענת ד”ר ניסן שריפי, שחשף בנתניה און ליין-ksn לראשונה, כי מבנה בית משפט השלום בנתניה וכן בניין מס הכנסה מסוכן לכאורה לשהייה – זאת על סמך דו”חות בטיחות שביצע מערך כיבוי אש נתניה. בהסתדרות נתניה אישרו, כי אכן נבחנת האפשרות להכרזת סכסוך עבודה, ואולם מציינים כי לאור המצב הביטחוני ייושם המהלך עם תום מבצע ‘צוק איתן’.

בית מס הכנסה בנתניה. צילום רן אליהו

בית מס הכנסה בנתניה. צילום רן אליהו

 בחודשים האחרונים חשף עורך הדין, ד”ר שריפי, כי מבנה בית המשפט השלום בנתניה, זאת על-סמך דו”ח כיבוי אש לסוף שנת 2013, מסוכן לשהייה בו – הן לעובדיו והן לציבור הבא בשעריו. לפני כחודש חשף, כי  מבנה מס הכנסה אינו עומד בדרישות כיבוי אש. בשני המקרים מסרו בתגובה לנתניה און ליין-ksn, הן רשות המסים והן משרד המשפטים, כי הם פועלים לתיקון הליקויים.

 בעקבות פניותיהם של עובדים רבים במשרדים אלה אל ד”ר שריפי, פנה השבוע ד”ר שריפי לעו”ד יאיר אלגאווי, יו”ר האיגוד המקצועי והסתדרות עובדי המדינה במרחב נתניה, וביקש, בשמם של עובדי המדינה במוסדות אלה ואשר חוששים להיחשף, שיפעל לאלתר בכל האמצעים העומדים לרשותו להבטחת חייהם וביטחונם – לרבות באמצעות הכרזת סכסוך עבודה, עיצומים ושביתות וזאת עד למיגור הסיכונים בכל מבנה ומבנה.

עורך הדין ד"ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה

עורך הדין ד”ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה

 עו”ד אלגאווי אישר כי קיבל פנייה מד”ר שריפי. לנתניה און ליין-ksn מסר, כי “העניין מטופל. אני מתכוון לפנות לכל הגורמים  ולדרוש מהם את ביצוע דוחות רשות הכיבוי וההצלה על מנת לשמור על שלומם ובטיחותם של העובדים והבאים בשערי המשרדים”.

 יו”ר ההסתדרות במרחב נתניה, משה סמיה, מסר בתגובה, כי “אנחנו נמצאים בתקופה של מלחמה ואין זה הזמן להכריז על סכסוכי עבודה. ואולם, דווקא בתקופה זו, כאשר אני שומע שבסמוך ליישוב בו אחותי מתגוררת בחבל עזה התגלתה מנהרה, להבדיל אלפי הבדלות, אני מאמין ואני חושב שהגיעה העת שמישהו יעשה סדר בנושא. קיימת במבנים הללו בעיה רצינית, ואכן הגיע הזמן שכמו שצה”ל מטפל בבעיית המנהרות, יטפלו בליקויי הבטיחות במבנים בעיר רשות כיבוי והצלה ברמה המקומית והארצית והרשות המבצעת, קרי משרדי הממשלה.  רק אם יסגרו המבנים ויעשו פעולה דראסטית מישהו יתעורר. כל נושא הרשות כיבוי והצלה זה לא רק מוסדות ציבור, אלא גם בתי ספר. אני לא יודע איך לקרוא לזה. מישהו צריך לעשות פה סדר ויפה שעה אחת קודם. הודענו למשרדים הרלוונטיים והבהרנו להם, שהמצב פוגע בשלומם וביטחונם של העובדים וגם של התושבים. ההסתדרות אינה מתכוונת לשתוק: אנו נראה איך הם פועלים לתיקון המעוות, ולא נבחן השימוש בצעדים העומדים לרשותנו על-פי הנהלים”.

 

 

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

מאמרים נוספים