גידל קנאביס ונדון לעבודות שירות

0
165
עו
מייצג. עו"ד מירון רוזנטל. תמונת ארכיון

צעיר מנתניה נדון לשלושה חודשי עבודות שירות בגין גידול סמין מסוכנים. משלושה אישומים שהוגשו נגדו עולה, כי בחודש אפריל 2016 החזיק הנאשם ברשותו כמות מצטברת של למעלה מ-50 גרם נטו קנאביס וכן 4 זרעים של סם. בנוסף גידל 11 שתילים של סם בעציצים. באירוע נוסף חודש לאחר מכן נתפס הצעיר בגידול 27 שתילי קנאביס במשקל של כ-4.5 ק"ג. עולה עולה מכתב האישום, כי השתילים גודלו בשטח פתוח כאשר הנאשם אותר כשהגיע לטפל בהם ואף היה מצוייד באמצעים חקלאיים שונים. כחצי שנה לאחר מכן שהה הנאשם מחוץ לכתובת מעצר בית בו היה נתון והחזיק ברשותו כמעט 100 גרם של קנאביס בשקית.

במסגרת הסדר טיעון אליו שנעשה בין עו"ד מירון רוזנטל, פרקליטו של הצעיר לבין התביעות, הצליח עו"ד רוזנטל לסכם עם התביעות על עונש של שלושה חודשי עבודות שירות בלבד. התביעות קיבלו את הסדר הטיעון בעקבות קושי ראייתי בו נתקלו באישום השני והעיקרי על פיו גידל הנאשם כ-4.5 ק"ג שתילי קנאביס.

עו"ד רוזנטל טען במהלך הדיון, כי "אני סבור שמדובר בהסדר ראוי ומאוזן, התביעה שמה לה את הקשיים הראייתים לפניה וידע שבמידה והתיק ישמע ויתנהל, ככל הנראה הנאשם יזוכה. מטעמים כאלה ואחרים בחרנו להגיע להסדר".

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, עמית פרייז, קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים וקבע, כי "דומה כי אין חולק שצבר מעשים אלו של הנאשם ראוי להעניש בדמות מאסר בפועל, שהינו משמעותי יותר מהמאסר בפועל אליו הגיעו הצדדים בעתירתם, וזאת בוודאי מהפן הכמותי ויתכן אף שבפן האיכותי. יחד עם זאת, הצדדים היטיבו לנמק את ההסדר המקל אליו הגיעו בדגש על הקשיים הראייתיים שהיו בבסיס התיק המרכזי הנוגע לאירוע השני".

השופט פרייז קיבל את הסדר הטיעון ובנוסך לשלושה חודשי עבודות שירות, גזר על הנאשם 15 חודשים מאסר על תנאי, קנס בסך 3000 שקלים ופסילת רישיון על תנאי לשנה.

עו"ד רוזנטל מסר לנתניה און ליין, כי "מדובר בהסדר טיעון מצוין אליו הגעתי עם ראש שלוחת תביעות נתניה בעיקר עקב קשיים ראייתים באישום של הגידול של 4.5 ק"ג אחרת מרשי היה צריך לרצות מאסר של ממש לתקופה לא קצרה."

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן