גיבורים על חלשים?

4
158
מאושפז מזה שבוע עם רגל שבורה ודימום בגדם. יואב רצאבי

תושב נתניה, נכה צה"ל קטוע רגל וגמלאי של המשטרה, טוען: הותקפתי על-ידי פקח עירייה שלווה על-ידי השיטור הקהילתי; מזה שבוע שהוא מאושפז

 

האם היחידה לחקירות שוטרים (מח"ש) וכן עיריית נתניה יבחנו טענות תושב העיר, הטוען בתוקף כי לכאורה הותקף – בניגוד לטענת הפקח שכתב בדו"ח שהגיש כי התושב ניסה, לכאורה, לחנוק אותו? ימים יגידו, בינתיים, קלטת שתיעדה את האירוע נמסרה למשטרה.

 ביום רביעי שעבר הגיעה ניידת שיטור קהילתי לרחוב האר"י בנתניה. בכביש הסמוך לבית מספר 13 ראו יושבי הניידת שלושה ארגזים שעמדו על הכביש בסמוך למדרכה. הם עצרו את הניידת וביקשו לדעת למי שייכים הארגזים על מנת לרשום דו"ח. יואב רצאבי, המתגורר במקום, נכה צה"ל ופנסיונר של המשטרה, הבחין בניידת השיטור הקהילתי וירד מביתו על מנת להזיז את הארגזים. רצאבי לא תיאר לעצמו שבוקר שקט יהפוך לתרחיש אימה, אשר בעקבותיו יאושפז בבית חולים עם רגל שבורה, עד היום.

 רצאבי סיפר למערכת נתניה און ליין – ksn את הקורות אותו. "משפחתי מנהלת מזה שנים ארוכות את עמותת "חסדי שרה". מדובר בעמותה מוכרת ומוערכת, המחלקת אוכל לנזקקים. באותו בוקר הייתה צריכה להגיע למקום אספקה של מזון. על-מנת שהם יוכלו לפרוק את המזון, שם אחי שלושה ארגזים בסמוך למדרכה – על מנת שלא יתפסו את החניה".

למרות שהסביר לפקח כי מדובר בעמותה המחלקת אוכל לנזקקים וכי הם מחכים לאספקת מזון, לא הצליח לשכנע את הפקח שביצע עבודתו ומסר לפקח את רישיון הנהיגה שלו. בינתיים, הזיז את הארגזים. כשביקש את רישיונו בחזרה, כך לטענת רצאבי, הוא נענה בסירוב. "עשיתי תנועה עם היד, שאם הוא לא רוצה להחזיר, לא צריך. באותו רגע", כך טוען רצאבי: "הוא דחף אותי והפיל אותי על הכביש. הראש שלי היה על הכביש. נהג רכב שבמקרה חלף במקום וכמעט דרס אותי, עצר את נסיעתו, ירד מהרכב ובא לסייע לי לקום. כששאל את השניים למה נדחפתי, נאמר לו לעוף משם. הוא התקשר למשטרה ודיווח על-כך".

 בכל הזמן הזה רצאבי היה שכוב על הכביש, ללא יכולת לזוז. בשלב מסוים הורה הפקח לרצאבי לקום. רצאבי סיפר, כי הפקח איים עליו, שאם לא יקום הוא יעצור אותו. אולם כשהבחינו שהוא לא יכול לזוז, הרימו אותו ממצב שכיבה לישיבה.

 דקות מספר אחר-כך הגיעו למקום עוד ניידות משטרה. אחיו של רצאבי, מוטי, סיפר: "השוטרים הרימו אותו ולקחו אותו לניידת – כשהוא נאנק מכאבים. הם אמרו לו שהוא מעוכב על תקיפה. לקחו אותו לתחנת המשטרה, שם נאמר לו שהפקח הגיש דו"ח בו נכתב, שאחי לכאורה צעק עליו וחנק אותו – דבר שלטענתנו, וכך ניתן לראות בקלטת האבטחה, לא היה ולא נברא".

יואב, שכאמור מאושפז כעת בבית החולים לניאדו, אישר: "חקרו אותי על זה שחנקתי את הפקח. אמרתי להם שלא היה מגע בינינו. בחקירה גם אמרתי, שבבית יש מצלמות אבטחה שתיעדו את כל האירוע". לדבריו, שוטר אכן נשלח לקחת עותק מצולם. רצאבי שוחרר ללא תנאים, אולם מכיוון שמצבו הורע, הוזמן אמבולנס והוא פונה לבית חולים לניאדו – שם התברר, כי רגלו נשברה ובשל שטף דם שנוצר בגדם, אין הוא יוכל בזמן הקרוב להרכיב את הפרוטזה.

"מזלי הוא שיש במקום מצלמות. מה יגיד אדם תמים שנתקל במצב כזה ואין מצלמות שיוכיחו שהוא לא עשה דבר? במקרה אני גמלאי של המשטרה וגם נכה צה"ל – כך שאת החוק אני מכיר היטב. יתרה מזאת, הפעם כאזרח מן השורה, הרי אי-אפשר שלא לראות שאני צולע ולעניות דעתי, כפי שניתן לראות בתיעוד, לא הייתה סיבה לתקוף".

 רצאבי לא מתכוון לוותר. לחוקרים הודיע, שהתיק יועבר למח"ש (מחלקת חקירות שוטרים א.ח) לבחינת טענות שני הצדדים. תלונה רשמית הוא צפוי להגיש בימים הקרובים.

 התגובות

בעיריית נתניה בחרו להפנות את נתניה און ליין -ksn  למשטרה ומסרו בתגובה, כי "הנושא נמצא בחקירת משטרה כמו גם במח"ש, ולכן יש לבדוק זאת מולם". לשאלת העיתון באשר לבדיקת הטענות לכאורה מול הפקח, שהרי הוא עובד עירייה, לא נתקבלה תשובה.

 מהמשטרה נמסרה גם-כן תגובה כללית: "במידה וברצונו של מי להלין, יוכל לפנות לגורם המוסמך שיבדוק בעניינו". נתניה און ליין – ksn ימשיך לעקוב.

 

4 תגובות

  1. לא ברור מה קרה? לפי הכתבה נראה כאילו הפקח לא עושה עבודת קודש הוא עושה דברים הפוכים ממה שהוא אמור לעשות לנבחרי עיריית נתניה ראוי שתבדקו את המועמדים שלכם לעבודת פיקוח !!

Comments are closed.