בלניאדו נלחמים בזיהומים

0
115
מנהל היחידה למחלות זיהומיות, ד"ר רגב כהן. צילום באדיבות בית חולים לניאדו

היחידה למחלות זיהומיות בלניאדו זכתה להכרה מצד המועצה המדעית ומשרד הבריאות, כיחידה המכשירה רופאים מומחים בתחומה.

היחידה למחלות זיהומיות, בראשותו של ד"ר רגב כהן, קיבלה לאחרונה הכרה מטעם המועצה המדעית ומשרד הבריאות, כיחידה שיש לה את הסמכות להכשיר רופאים כמומחים בתחום.

מבית חולים לניאדו נמסר, כי מדובר על הכרה באיכות העבודה הקלינית המבוצעת ביחידה וכן הכרה ביכולות ההוראה הקיימות ביחידה, יכולות קריטיות להכשרתם של רופאים בתחילת הדרך.

בנוסף להכרה הזו התפרסם לאחרונה מאמר מדעי של ד"ר רגב כהן, העומד בראש היחידה בז'ורנאל מדעי בינלאומי. נושא המאמר היה מחקר על זיהומים המאפיינים חולים מורכבים המאושפזים בטיפול נמרץ.

המאמר המדעי פורסם בזו'רנאל הבינלאומי המכובד Antimicrobial Resistance and Infection Control. המאמר עוסק במחקר אותו ביצע ד"ר כהן ביחידה לטיפול נמרץ בלניאדו במהלך שנת 2014-15. מטרת המחקר היתה איתור מוקדי שהייה של חיידק מסוג Pseudomonas aeruginosa וטיפול מותאם אישית בחיידק. ד"ר כהן מסיק במחקר כי טיפול נכון בחיידק ע"י דיגאגנוזה מדויקת שלו והקפדה על פרוטוקולים של מניעת זיהומים יאפשר מניעת הדבקות מצד מטופלים נוספים.

עוד נמסר, כי המלחמה בזיהומים בבתי חולים הינה מלחמה מתמדת ומורכבת. השהות של מטופלים הסובלים ממחלות שונות בחלל משותף מהווה פתח לרכישה והתפרצות של זיהומים שונים. זו הסיבה שכל מרכז רפואי גדול מחזיק יחידה שכל תפקידה הוא טיפול במחלות זיהומיות, מי שמאייש את היחידה הזו הם רופאים שתחום ההתמחות שלהם הוא זיהומים והמלחמה בהם.

ד"ר כהן אומר כי "אני שמח על ההכרה שלנו כיחידה פדגוגית המכשירה רופאים מומחים בתחום הזיהומים. מדובר באחריות כבדה להכשרת דור העתיד של הרפואה ואני מודע לחשיבות הרבה הכרוכה בכך".

ד"ר כהן הוסיף, כי "מדי יום אנו מבצעים בדיקות רבות על מנת לוודא כי החיידקים והווירוסים אותם נושאים המטופלים לא יופצו למטופלים נוספים. זה כולל הטמעת פרוטוקולים קליניים שונים וכן ביצוע מחקרים להבנת דרכי הפועלה של החיידקים והווירוסים".