דלג על המודעה

בית ספר עגנון: פרס ראשון לבניית אתרים

שתי תלמידות מבית ספר עגנון זכו בפרס ראשון לבניית אתרים המוקדשים למדעניות בולטות; השתיים התחרו במסגרת התוכנית החינוכית "סודקות את התקרה - נערות להייטק"

בית ספר עגנון: פרס ראשון לבניית אתרים

הזוכות בתחרות מרינה ורון. צילום באדיבות עיריית נתניה

מרינה סביסטנוב ורון לרנר פטיאן, תלמידות בית הספר עגנון, זכו במקום הראשון בתחרות ארצית להקמת אתרי אינטרנט המוקדשים לנשים מדעניות.

במסגרת התחרות הקימו השתיים אתר לכבודה של המדענית ברברה מקלינטוק, שחקרה את גנטיקת התירס, וזכו במקום הראשון. בנוסף קיבלו שתי התלמידות ציון לשבח על בניית אתר המתכתב עם אוכלוסיית היעד – תלמידי התיכוניים.

התחרות התקיימה במסגרת התוכנית החינוכית היוקרתית “סודקות את התקרה – נערות להייטק”. התוכנית פותחה ומופעלת על ידי אליאנס – כל ישראל חברים והחלה לפעול בנתניה בשנת 2013, ביוזמתה של ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר. מטרת התוכנית, להעניק לתלמידות בתי הספר התיכוניים כלים לפריצת מחסומים חברתיים, מיצוי הפוטנציאל שלהן, הצטיינות והובלה.

התכנית פועלת במספר ערים והצליחה לגייס אליה את החברות המובילות בתחום ההיי-טק ובהן: גוגל, סיסקו, אמדוקס, מיקרוסופט ועוד לצד מכוני מחקר כמו מכון ויצמן. חברות וגופים מובילים אלו מאפשרים לנערות להכיר מקרוב את עולם המדעים, תוך רכישת ידע מקיף ומתן חשיפה לנשות קריירה מצליחות המהוות עבור הנערות מודל לחיקוי ושאיפה לגבי עתידן המקצועי.

התכנית עוסקת בשלושה מסלולים: “מסלול השאיפה” – העוסק ביצירת מודלים לחיקוי, אימוץ ע”י חברת הי טק וליווי ע”י יזמת היי טק. “מסלול אמונה ביכולת”- הנבנה באמצעות תהליך העצמה חברתי ו”מסלול המצוינות”- המתמקד בליווי הנערות וחיזוקן במקצועות המדע. בנוסף, במסגרת בית הספר מתקיים “מסלול מודעות”- הכולל גם עבודה עם צוותי הניהול להעלאת המודעות לחסמים בתחום המיגדר וכן הדרכה לצוותי המדעים.

סמדר דביר, מנהלת חטיבת הביניים בעגנון ציינה: “אין זו הפעם הראשונה שבנות מעגנון, הפועלות תחת המטריה של סודקות, זוכות השנה בפרס יוקרתי. רק לאחרונה זכו בנות מגמת הרובוטיקה במקום ראשון בתכנות רובוטים בתחרות FLL וזכו עקב כך בתעודת הוקרה מטעם ראש העיר”.

לדברי גילת סיימון, מנהל אגף היסודיים “כ-200 נערות בכיתות ח’- ט’ בעיר משתתפות בתכנית סודקות את תקרת הזכוכית זו השנה השנייה. איכות התכנית נמדדת הן בהישגים המרשימים של הנערות ובפרסים הרבים להם אנו עדים והן בממדים כמו האחוזים הגבוהים של נערות המתמידות בתכנית (כ-90%); עלייה משמעותית ורציפה בהישגים הלימודיים שלהן; ומידת שביעות הרצון הגבוהה מאד של הנערות ושל המורים מהתכנית; אני מקווה מאד כי נצליח להרחיב את התכנית בשנים הבאות ומברכת על העבודה המצויינת עם כי”ח ועם מנהלות התכנית”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

3 תגובות

 1. כל הכבוד, כל כך צעירות ,עם הצלחה שתביא אותם לעתיד מזהיר, תענוג לשמוע איזה נוער יש לנו ב ה צ ל ח ה !!!!

  השב
 2. תודה רבה מגי, אני אחת מהבנות שזכתה במקום הראשון ( הילדה מצד שמאל)
  זה כבוד גדול בשבילי להופיע בעיתון ובעיקר לקבל מחמאות על מה שאני וחברתי רון עשינו!
  (רק כדי לדייק שמי הוא מרגריטה ולא מרינה, כנראה שהתבלבלו… לא נורא)
  ושוב תודה גדולה וענקית!!!

  השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים