קריאה ליועץ המשפטי לפתוח בחקירה נגד באסל גטאס

0
124
משה תמם ז"ל, ארכיון נתניה און ליין

אלי וגליה תמם, הוריו של החייל, משה תמם ז"ל, אשר נחטף בשנת 1984 על-ידי חוליית מחבלים ונרצח באכזריות, פנו ביום שני השבוע, באמצעות פרקליטם, ד"ר ניסן שריפי, ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה, לפתוח בחקירה פלילית נגד חה"כ בסאל גטאס.

חה"כ בסאל גטאס, מהרשימה המשותפת, חשוד לכאורה, בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים בטחונים בכלא קציעות, במהלך ביקוריו שם. על פי החשד בין האסירים אותם ביקר היה גם וליד דקה, אשר נידון למאסר עולם בגין חטיפתו ורציחתו של החיים משה תמם ז"ל. לאחר מכן נפגש עם אסיר נוסף. במהלך חיפוש אצל שני האסירים נתגלו 12 מכשירי טלפון ניידים ומכתבים.

בפנייתו כתב ד"ר שריפי ליועץ המשפטי לממשלה: "תמוה הוא כיצד ניתן לח"כ באסל גטאס לבקר רוצחים שפלים אלה בכלא "קציעות", ואף להבריח לתאם מכשירי טלפון ניידים. יש גבול גם לזכויותיהם של מחבלים אלה, וזאת מעבר לעובדה שביקורים אלה מנוצלים לעתים קרובות להעברת מידע בין אסיר בטחוני אחד למשנהו, וכפי שראינו במקרה של ח"כ גטאס גם חשד לכאורה להברחת מכשירי טלפון ניידים שעלולים, חלילה, לשמש לתיאום פיגועים נגד יהודים".

ד"ר שריפי הוסיף: "למותר לציין, כי מעשים שכאלה גורמים לקרע קשה בין הציבור היהודי לציבור הערבי, וזאת בעוד שרוב רובם של ערביי ישראל הינם אזרחים נאמנים למדינה, וידיהם נקיות מכל רבב".

במקרה כזה טען ד"ר שריפי, במידה שיוכח כי חה"כ גאטס הבריח לכאורה מכשירי טלפון סלולריים: "קיימת חזקה כי הברחה זו נועדה לצורכי תכנון של פיגועי תופת נגד בני עמנו. במילים אחרות, ח"כ גטאס צריך במקרה שכזה להידון כמו כל חשוד בעבירות ביטחוניות, על כל הכרוך בכך".

ד"ר שריפי ביקש מהיועץ המשפטי, בשמם של הורי החייל משה תמם, להורות מיידית על חקירתו של חה"כ גטאס, כמו כל חשוד בריגול או בביצוע עבירות בטחוניות כנגד המדינה, זאת על מנת למנוע שיבוש הליכי חקירה, תיאום גרסאות והעלמת ראיות.

בתוך כך נודע, כי ביום שני, הוצא צו איסור יציאה מהארץ לחה"כ גטאס, מחשש שינסה להימלט לאחת ממדינות ערב. חה"כ גטאס הכחיש את החשדות המיוחסים לו וטען לרדיפה פוליטית.

עורך הדין ד"ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה
עורך הדין ד"ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה