עיריית נתניה: היכל התרבות החדש יוקם בשכונת אגם 3

0
1313
מתחם אגם 3 נתניה. צילום הדמיה. משרד האדריכלים פרחי - צפריר
מתחם אגם 3 נתניה. הדמיה. משרד האדריכלים פרחי - צפריר

 

האם היכל התרבות החדש יוקם בעתיד במתחם אגם 3 – נתניה? על-פי עיריית נתניה, שבאמצעות החברה לפיתוח נתניה – ח.ל.ת., השלימה בימים אלה את עבודות הפיתוח במתחם "אגם 3", התשובה היא חיובית. עם זאת, לא נמסר כל תאריך יעד.

היקף עבודות הפיתוח אשר בוצעו במתחם אגם 3, ואשר כוללות עבודות עפר, תשתיות תת קרקעיות, תאורה וכבישים, מסתכם בסכום של 130 מיליון שקלים. גישת עבודה זו, שהוחלה לראשונה בהקמת שכונת קריית השרון ונחשבה באותה עת כפורצת דרך, גורסת כי בטרם תחילת הבנייה פיזית על-ידי קבלנים ויזמים, יש להכין את כל התשתיות מראש – כולל תשתית התחלתית למבני ציבור – זאת לצד כבישים ועוד.

"אגם 3" הינה חטיבת קרקע, אשר יחד עם "אגם 1" ו"אגם 2" מהוות רצף עירוני החוצה את העיר ממערב למזרח.  במסגרת זו נכללת שכונת אגמים. קרקע זו ממוקמת בחלק הדרום-מזרחי של העיר סמוך לכביש החוף ולשכונות המגורים קרית נורדאו (מדרום) שכונת דורה (יגאל ידין) מצפון מזרח ושכונת אזורים (נאות שקד) מצפון מערב. עקב הבינוי הצפון, כך נמסר מגורמים יזמים שונים, כבר כעת חל גידול בערכי הנכסים בשכונת דורה הצמודה – זאת לצד תכניות פינוי-בינוי בשכונה עצמה שעד עתה התעכבו בשל ערכי קרקע שפחות השתלמו ליזמים פרטיים.

המתחם נגיש תחבורתית הן ברמה הארצית באמצעות מחלף השלום הגובל בדרומה של התכנית והן ברמה העירונית-מקומית באמצעות הרחובות העירוניים הראשיים, בהם, רחוב בן צבי החוצה את העיר מצפון לדרום ומהווה ציר תחבורה ציבורית עתירת נוסעים מתוכננת, רחוב שלום עליכם החוצה את העיר ממזרח למערב ומחבר אותה עם אזור התעסוקה המזרחי.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה את תכנית הבינוי, לאחר שינוי ייעוד של התכנית ממגורים לשימושים מעורבים של מגורים ותעסוקה. בסה"כ תוכננו בשטח התוכנית 962 יחידות דיור וכ – 215,000 מ"ר תעסוקה, כאשר במרכז אגם 3, כאמור, מתוכנן לקום היכל התרבות החדש של נתניה.  .

רצף חטיבות הקרקע (אגמים) מאפשר פיתוח ציר ירוק משמעותי המיועד להולכי רגל ואופניים המתוכנן משפת הים במערב ועד אזור התעסוקה והאצטדיון העירוני במזרח. באזור אגם 3, בצמוד לגשר השלום, עוד בטרם נבנה, אותר לפני מספר שנים כפר עתיק ובו פסיפס ענק.כחלק משימור העתיקות, הוצא מהמקום הפסיפס

קרקע פנויה זו מאפשרת לתכנן איזון בשימושי הקרקע ולייעד כאמור במקום מרכז מעורב עם דגש לתעסוקה ולמבני ציבור וספורט כלל עירוניים לרווחת תושבי המקום ולרווחת כל תושבי העיר. מרכז זה יהווה המשך למגמה לייעד מרכזי עסקים משניים מפוזרים בעיר.

חבר המועצה אבי סלמה, המשמש כיו"ר דירקטוריון ח.ל.ת, מסר כי "אגם 3 מהווה נדבך חשוב ברצף העירוני החוצה את העיר מכביש החוף ועד שלולית החורף, כאשר המטרה העומדת לנגד עינינו בחברה הכלכלית היא המשך הפיתוח של העיר על מנת לאפשר שימושים שונים וייעודים שונים למען רווחת התושבים ושיפור מתמיד באיכות חייהם".

לכתבות נוספות העשויות לעניין: 

מחקר של תלמידי מגמת רפואה הוצג בכנס רפואי מקצועי

סיפור אהבה נוסח נתניה: בן 92 נישא לבת 82

 

 

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן